REKLAMA
JUŻ JUTRO

Hiszpańska prokuratura skarży Grupę Volkswagen

2015-10-19 19:49
publikacja
2015-10-19 19:49

Hiszpańska prokuratura zaskarżyła Grupę Volkswagen. Uważa, że fałszując oprogramowanie silników diesel koncern dopuścił się przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu, skarbowi państwa i klientom. Zarzuca mu też kłamliwą reklamę.

fot. / / FORUM

Biorąc pod uwagę wszystkie marki samochodów, do których montowano podejrzane silniki, po hiszpańskich drogach jeździ 700 tysięcy aut ze fałszowanym oprogramowaniem. Dlatego prokuratura chce aby sprawą zajęła się Audiencia Nacional - sąd wyspecjalizowany w przestępstwach najwyższej wagi.

Tam też trafił pozew karny Platformy poszkodowanych kierowców, która domaga się kary więzienia dla dyrekcji volkswagena.

"Kto i kiedy zreperuje samochody? Czy po naprawie będą miały mniejszą moc i większe zużycie paliwa?" - pyta adwokat platformy, Antoni Cudos.

Ministerstwo Przemysłu domaga się od koncernu zwrotu subwencji, jakie dostawał na produkcję ekologicznych silników. Rząd uważa, że volkswagen naraził na straty Skarb Państwa.

Informacyjna AgencjaRadiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/moc/sk

Źródło:IAR
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~shalom
a POLandia z panią płemier , która POdczas debaty zapewniała , że najdroższy jest jej polski naród ?!!! Dość mam Lidli i trujących niemieckich samochodów na polskich ulicach !!! Niech opłacą nam ZUS jak nie chcą wypłacić odszkodowanie za zrównanie z ziemią Warszawy !!!
~asdasdasd
Polska robi "łaskę" i twierdzi że jest suwerenna.
~VW odpowiada ~asdasdasd
strzelac sobie w stope czy nie? Nowa fabryka w WLKP bedzie pracowac czy nie?
Jak sie oplaci to robic sledztwo, jak sie nie oplaci, to przynajmniej ustawic sobie dyskusje z KE o pakiecie klimatycznym jak to sugeruja na D24

Powiązane: Dieselgate - afera w Volkswagenie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki