REKLAMA

Hiszpania: maszynista porzucił pociąg z pasażerami i poszedł do domu

2016-09-15 09:26
publikacja
2016-09-15 09:26

W Hiszpanii maszynista kierujący pociągiem ekspresowym jadącym z Madrytu do Santander porzucił w połowie drogi skład ze stoma pasażerami i poszedł do domu. Uzasadniał, że skończył dniówkę i dalsza jazda byłaby łamaniem prawa i narażaniem jadących na katastrofę.

fot. / / YAY Foto

W Hiszpanii maszynista może prowadzić pociąg 5,5 godziny, potem musi być zmieniony. Jazda z Santander do oddalonego o 450 kilometrów Madrytu trwa ponad cztery godziny. Jednak maszynista wcześniej kierował innym pociągiem. Kilkakrotnie ostrzegł swoich przełożonych, że jeśli nie dostanie zmiennika, opuści miejsce pracy. I tak też zrobił. Zatrzymał pociąg w niespełna dwutysięcznym Osorno, gdzie mieszka, i wrócił do domu.

Po godzinie oczekiwania pasażerowie dowiedzieli się, że skład ma problemy techniczne. Godzinę później pod stację podjechały autobusy. Zamiast o jedenastej w nocy, podróżni dojechali do Madrytu o świcie.

Związek zawodowy maszynistów broni mężczyzny. Przypomina, że pracownicy kolei są często zmuszani do wydłużania godzin pracy. Robią to za darmo, z narażeniem życia własnego i pasażerów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ewa Wysocka-Barcelona/magos

Źródło:IAR
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (76)

dodaj komentarz
~autor
To jak nasi nauczyciele. 5,5h i jest wyczerpany. O, przepraszam, nauczyciel dziennie ma 3,6h godziny. O przepraszam, godzin 45 minutowych. Do tego urlop roczny, wakacje, ferie, rekolekcje itd.
~olkjlk
brawo, brawooo :) to jest prawdziwy bohater ;)
~polskigupek
brawo ,brawo ! tak działa socjalizm !!! ....,a właściwie ''eurokibuc ''....brawo !
~koko
Prawidłowo! Jak by jechał dalej i by z tego kłopoty, to kogo by zrobili winnym?
~realista
wszystkich lewaków zapakować w POciąg z takim maszynistą i zostawić na środku syberii
~Inwest
Wszystkich PISuarów zapakować w ten pociąg
~autor
Czyżbyś swój PiS uważał za prawicowców??? Ubawiłeś mnie do łez. Przy PiS'ie to nawet Marks był prawicowcem.
~Miki
Gorzej jakby spowodował wypadek wtedy napewno byś nie zdążyła.
~Kolejarz44
BRAWO MASZYNISTA ! 1. Kilkakrotnie ostrzegał zwierzchników; 2. Zabezpieczył pasażerów oraz mienie ich i kolei; 3. Uniknął narażania na śmierć wielu ludzi i łamania prawa; Teraz do więzienia powinien pójść naczelnik lub dyrektor łamiący prawo i narażający ludzi na śmierć.
~Ed
Brawo dla CHIRURGA, ktory w czasie operacji obywatela Kolejarz44 odszedl od stolu operacyjnego nie zaszywjac pacjenta, ktory wlasnie sie budzil.
Dodam, ze uprzedzal o tym zwierzchnikow...

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki