H&M pozwany za naruszenie znaku towarowego

Wildfox - marka modowa pochodząca z Los Angeles, pozwała H&M o naruszenie znaku towarowego i pokazuje przykłady skradzionych przez szwedzkie przedsiębiorstwo wzorów. Może to być początek wielkiego procesu.

(FORUM)

Co ciekawe jako pierwszy krok wykonał H&M, który w październiku złożył na Wildfox skargę, twierdząc, że nie narusza znaku towarowego Wildfox.

Założona w 2007 roku marka modowa nie zgadza się z umieszczonym na bluzie produkcji H&M hasłem „Toronto Wildfox”. H&M z kolei twierdzi, że jest to po prostu nazwa fikcyjnego klubu sportowego zlokalizowanego w Toronto. Wildfox natomiast w pozwie zaznacza, że z powodu naruszenia znaku towarowego w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia odzieży z H&M z tagiem Wildfox, na czym cierpi reputacja firmy i dodaje, że marka jest zarejestrowana w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

W pozwie złożonym w sądzie federalnym w Kalifornii znajdują się również inne przykłady zapożyczania przez H&M znaków towarowych, jak np. zespołu muzycznego Classixx. Wildfox oczekuje, że szwedzka spółka zniszczy wszystkie produkty i materiały promocyjne i odda pieniądze zarobione w wyniku naruszenia ich znaku towarowego. Wildfox pozywa również H&M o fałszowanie kraju pochodzenia ich odzieży oraz nieuczciwą konkurencję.

RM

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 aspargin

Classixx to nie marka odzieżowa tylko zespół muzyczny...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne