H&M pozwany za naruszenie znaku towarowego

Wildfox - marka modowa pochodząca z Los Angeles, pozwała H&M o naruszenie znaku towarowego i pokazuje przykłady skradzionych przez szwedzkie przedsiębiorstwo wzorów. Może to być początek wielkiego procesu.

(FORUM)

Co ciekawe jako pierwszy krok wykonał H&M, który w październiku złożył na Wildfox skargę, twierdząc, że nie narusza znaku towarowego Wildfox.

Założona w 2007 roku marka modowa nie zgadza się z umieszczonym na bluzie produkcji H&M hasłem „Toronto Wildfox”. H&M z kolei twierdzi, że jest to po prostu nazwa fikcyjnego klubu sportowego zlokalizowanego w Toronto. Wildfox natomiast w pozwie zaznacza, że z powodu naruszenia znaku towarowego w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia odzieży z H&M z tagiem Wildfox, na czym cierpi reputacja firmy i dodaje, że marka jest zarejestrowana w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

W pozwie złożonym w sądzie federalnym w Kalifornii znajdują się również inne przykłady zapożyczania przez H&M znaków towarowych, jak np. zespołu muzycznego Classixx. Wildfox oczekuje, że szwedzka spółka zniszczy wszystkie produkty i materiały promocyjne i odda pieniądze zarobione w wyniku naruszenia ich znaku towarowego. Wildfox pozywa również H&M o fałszowanie kraju pochodzenia ich odzieży oraz nieuczciwą konkurencję.

RM

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 aspargin

Classixx to nie marka odzieżowa tylko zespół muzyczny...

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

Darmowy program
PIT 2017

e-pity logo
Copyright 2009-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl