REKLAMA

Gowin: Polska jest chyba jedynym krajem, który tak odważnie zdecydował o odmrażaniu gospodarki

2021-02-18 11:52
publikacja
2021-02-18 11:52
Ministerstwo Rozwoju

Polska jest chyba jedynym krajem, który tak odważnie zdecydował o odmrażaniu, m.in. branży hotelarskiej - ocenił w czwartek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, który uczestniczy w spotkaniu z hotelarzami.

"Polska jest chyba jedynym krajem, który tak odważnie zdecydował o odmrażaniu #PLgospodarka m.in. branży hotelarskiej. Z uwagą obserwujemy sytuacje w hotelach po otwarciu" - czytamy we wpisie szefa MRPiT na Twitterze resortu.

Jak dodał resort, rozmowa o sytuacji w hotelach po otwarciu i omówienie kwestii przestrzegania wytycznych sanitarnych - to m.in. tematy spotkania wicepremiera Gowina i wiceministra rozwoju, pracy i technologii Andrzeja Guta-Mostowego z branżą hotelarską.

Od ubiegłego piątku hotele i pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę swoich miejsc noclegowych. W reżimie sanitarnym otwarto też kina, teatry, muzea, filharmonie i opery, baseny oraz stoki narciarskie.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
karbinadel
Tak, a szczytem odwagi było zniesienie godzin dla seniorów. A wcześniej otwarcie lasów
michalshk
Kłamie jak bura suka. Niektóre kraje nie były zamrożone więc i nie mają czego odmrażać.
wtomek
"tak odważnie zdecydował o odmrażaniu gospodarki"- odwaga bardzo często idzie w parze z głupotą.....nazywa się to niepotrzebnym szarżowaniem. Wielu ludzi zapłaci za to najwyższą cenę.
onurb
Człowieku bez kręgosłupa co ty bredzisz? Łaskawie otworzyliście hotele. Za to do kościołów gdzie nie są przestrzegane żadne reżimy sanitarne ludzie mogą chodzić, ale na siłownię i do restauracji już nie. Puknij się dzbanie.
samsza
Ma rację, ponieważ żaden inny kraj tak mocno nie zamknął hoteli, to żaden teraz "tak nie odmraża".
secundus
Zacznij zatem od tego, że pozbawione sensu było i jest jakiekolwiek zamrażanie. Jak pokazuje przykład krajów, które się nie zamknęły, żeby wymieć tylko opisane na bankierze Szwecję, Białoruś i Tanzanię, a dodając większość krajów Afryki i parę z Ameryki Łacińskiej, pozostawienie otwartego życia społecznego Zacznij zatem od tego, że pozbawione sensu było i jest jakiekolwiek zamrażanie. Jak pokazuje przykład krajów, które się nie zamknęły, żeby wymieć tylko opisane na bankierze Szwecję, Białoruś i Tanzanię, a dodając większość krajów Afryki i parę z Ameryki Łacińskiej, pozostawienie otwartego życia społecznego nie wpłynęło na wzrost śmiertelności, ba jest ona niższa niż w krajach europejskich. Mówiąc mniej eufemistycznie, trup na ulicach tam nie leży!!!!! Czemu ma więc służyć to zamknięcie?
mario_s
Poddaniu ludzi pracujacych i stanowiących o sobie..ma zostac praca urzędasa i korposzczura, bo Ci są bardzo posłuszni...klasa srednia ma zniknąć! ma sie Nam nic niechcieć robić na własny rozrachunek! ponadto włączenie 2 i 3 biegu w zadłużeniu nas i oddaniu tego co w Polsce zostało za dług...kontroluje wpełni sie tylko Poddaniu ludzi pracujacych i stanowiących o sobie..ma zostac praca urzędasa i korposzczura, bo Ci są bardzo posłuszni...klasa srednia ma zniknąć! ma sie Nam nic niechcieć robić na własny rozrachunek! ponadto włączenie 2 i 3 biegu w zadłużeniu nas i oddaniu tego co w Polsce zostało za dług...kontroluje wpełni sie tylko zadłuzonych!
wtomek
"Szwecję, Białoruś i Tanzanię, "- Szwecja to kłamstwo, bo srogo zapłacili za to i poszli tak samo w drogę obostrzeń, nie muszę dodawać,że oni jednak je stosują , nie są tylko na papierze. Na Białoruś drogę masz wolną. Ja wolę kierunek Australia, Nowa Zelandia ....To jest szkodliwe takie trollowanie za "Szwecję, Białoruś i Tanzanię, "- Szwecja to kłamstwo, bo srogo zapłacili za to i poszli tak samo w drogę obostrzeń, nie muszę dodawać,że oni jednak je stosują , nie są tylko na papierze. Na Białoruś drogę masz wolną. Ja wolę kierunek Australia, Nowa Zelandia ....To jest szkodliwe takie trollowanie za nic nie robieniem. Trolli też w końcu dopadnie.
zenonn
Odwaga często myli się z głupotą.
Odmrażamy? Plandemię?
Sąsiad się nie zamrażał i nie wymarł.
Grypa (zakaźne choroby układu oddechowego) była jest i będzie.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki