REKLAMA

Geniusz będzie doradzał minister edukacji Katarzynie Hall

2007-12-29 06:44
publikacja
2007-12-29 06:44
Mistrz świata w programowaniu, 20-letni student Filip Wolski, będzie pracował dla MEN - donosi "Dziennik".

Filip Wolski jest jednym z najlepszych na świecie informatyków. Na swoim koncie ma mistrzostwo świata w programowaniu komputerowym. W ubiegłym roku zdobył złoty medal na międzynarodowej olimpiadzie informatycznej.

Teraz będzie doradzał minister edukacji Katarzynie Hall. Ma przygotować program, który pozwoli zewidencjonować polskie szkoły oraz uczniów. Choć oficjalnie nie jest jeszcze zatrudniony, to pracę nad projektem już zaczął.

Wolski mówi, że program, który przygotowuje, pozwoli na bieżąco opisywać szkoły, a także ich uczniów. Informatyk chce, by baza danych była spójna z innymi programami, na przykład z elektronicznym planem zajęć czy programem do księgowości.

Na początku 2008 roku Filip Wolski dołączy do gabinetu politycznego minister edukacji. Zostanie zatrudniony na pół etatu, by mógł równocześnie kontynuować studia informatyczno-matematyczne. Wolski mówi, że wie, iż czekają go ministerialne kolegia, ale do całej sprawy podchodzi na luzie. Zarzeka się, że nie interesuje go kariera polityczna. Więcej w "Dzienniku".

"Dziennik"/Siekaj
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki