Gawkowski: Premier nie zaskoczył nominacjami, smuci brak parytetu płci

Premier Mateusz Morawiecki nie zaskoczył nominacjami. Najbardziej smuci, że w rządzie nie został zachowany parytet płci - ocenił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Według szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, zmiany w rządzie nie mają znaczenia, bo rządzi i tak prezes PiS Jarosław Kaczyński.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Komitet Polityczny PiS w piątek w siedzibie partii blisko trzy godziny omawiał strukturę i składu rządu. Jego skład przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rząd - kandydaci jacy zostali poparci przez Komitet Polityczny PiS - jest w dużej mierze rządem kontynuacji.

Gawkowski w rozmowie z PAP przyznał, że skład rządu był spodziewany. "Premier Morawiecki nie zaskoczył swoimi nominacjami. Widać wyraźnie, że to jest bardziej autorski rząd Jarosława Kaczyńskiego, w którym pan premier Morawiecki uczestniczy, ale karty rozdaje ktoś inny” - ocenił.

„Najbardziej smuci to, że w tym rządzie w żaden sposób nie został zachowany parytet płci” - podkreślił Gawkowski.

Do proponowanego składu rządu odniósł się także w rozmowie z PAP szef SLD Włodzimierz Czarzasty, który również zwrócił uwagę na rolę w ustalaniu rządu Jarosława Kaczyńskiego. "Te zmiany i tak nie mają żadnego znaczenia, bo i tak Polską rządzi facet, który nie jest ani w rządzie, ani nie jest prezydentem. Co z tego, że zmieniają się w teatrze kukiełki, skoro właścicielem teatru jest ten sam gość” - powiedział. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 10 silvio_gesell

A mnie cieszy brak parytetu płci. Nie masz mojego głosu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil