REKLAMA

GTC nie zamierza wypłacać dywidendy w ciągu przynajmniej najbliższych 4 lat

2015-09-07 09:27
publikacja
2015-09-07 09:27

GTC nie zamierza wypłacać dywidendy w ciągu przynajmniej najbliższych czterech lat. Ewentualne zyski zostaną wykorzystane do rozwoju działalności spółki, poprawy jej struktury kapitałowej oraz ograniczenia zadłużenia - podało GTC w prospekcie emisyjnym.

"Spółka nie wyklucza jednak możliwości wypłacenia dywidendy w przyszłości, w zależności od swoich wyników finansowych i przepływów pieniężnych" - dodano.

Pod koniec czerwca walne zgromadzenie GTC zdecydowało o emisji do 140 mln nowych akcji spółki, z prawem poboru dla obecnych akcjonariuszy.

Zarząd GTC ustalił cenę emisyjną akcji serii K na 5,47 zł za sztukę. Liczba akcji serii K, które mają być przedmiotem emisji wyniesie 108.906.190. Jedno jednostkowe prawo poboru będzie uprawniało do objęcia z pierwszeństwem około 0,3100000020495 akcji serii K. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami GTC zamierza wykorzystać wpływy z oferty na realizację swojej nowej strategii zakładającej nabywanie nieruchomości generujących przychody z najmu oraz na realizację wybranych projektów deweloperskich.

"Spółka nadaje obu wskazanym celom taki sam priorytet i zamierza je realizować równolegle, uwzględniając aktualne warunki rynkowe" - czytamy w prospekcie.

W przypadku akwizycji, spółkę interesują nieruchomości biurowe i handlowe, położone w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów CEE i SEE, generujące przychody z wynajmu z chwilą nabycia lub wkrótce potem oraz charakteryzujące się potencjalną możliwością dokonania ulepszeń poprzez wynajęcie powierzchni niewynajętych, podwyższenie stawek czynszu lub repozycjonowanie oraz stabilnym wskaźnikiem zysku operacyjnego netto do środków z działalności.

"Z zastrzeżeniem warunków rynkowych planuje się, że nabycie aktywów generujących przychody z wynajmu, które będą finansowane z wpływów z oferty, nastąpi w okresie od 12 do 18 miesięcy od zakończenia oferty" - podała spółka. Także w przypadku realizacji wybranych projektów deweloperskich, GTC skoncentruje się na nieruchomościach biurowych i handlowych, położonych w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

"Przewiduje się, że z zastrzeżeniem okoliczności rynkowych lub innych okoliczności realizacja projektów finansowanych z wpływów z oferty rozpocznie się w okresie od 2015 do 2018 r." - dodano.

Współoferującymi i współprowadzącymi księgę popytu są DM PKO BP oraz Ipopema Securities.

Dniem prawa poboru jest 10 września. Od 14 do 21 września będzie trwało przyjmowanie zapisów w wykonaniu prawa poboru oraz zapisów dodatkowych. Przydział akcji oferowanych nastąpi 30 września. W dniach 1-2 października będą przyjmowane zapisy na akcje oferowane nieobjęte w wykonaniu prawa poboru i zapisów dodatkowych przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie zarządu. Przydział akcji tym podmiotom będzie miało miejsce do 2 października. Około 12 października będzie miało miejsce notowanie praw do akcji na GPW. (PAP)

jow/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki