REKLAMA
BADANIE

Fundacja Tadeusza Rydzyka otrzymała 4,3 mln zł z jednego procenta

2019-03-28 11:30
publikacja
2019-03-28 11:30

W rozliczeniach podatkowych za 2018 rok Polacy w ramach jednego procenta przekazali 761 mln zł, z czego 4,3 mln zł trafiło do fundacji Nasza Przyszłość, która ściśle współpracuje z Radiem Maryja - poinformował GUS.

fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Fundacja Nasza Przyszłość założona została w 1995 roku w Warszawie. Tadeusz Rydzyk jest przewodniczącym rady fundacji, natomiast stanowisko prezesa piastuje Grzegorz Moj, który prowadzi audycje w Radiu Maryja.

W rozliczeniach podatkowych w 2018 roku Polacy przekazali w ramach jednego procenta 4,3 mln zł na Naszą Przyszłość. Jak zostały zagospodarowane te pieniądze? Fundacja na swojej stronie internetowej zamieściła wykaz zrealizowanych zadań właśnie z tych środków.

Najwięcej, bo aż 1,57 mln zł, przeznaczono na produkcję filmu "Nędzarz i madame", który opowiada o losach św. brata Alberta Chmielewskiego. Zorganizowano także 9 wyjazdów dziennikarskich dla młodzieży, które pochłonęły łącznie 338 tys. zł. Na szeroko pojętą dobroczynność fundacja przekazała 1,17 mln zł.

Jak podał GUS, największa część środków z jednego procenta - 73,7 proc. - popłynęła w minionym roku właśnie do fundacji, mimo że stanowiły one tylko 25 proc. wszystkich OPP. Dominującą grupę podmiotów (73,6 proc.) stanowiły za to stowarzyszenia i podobne organizacje społeczne – do nich z kolei trafiło 23,3 proc. kwot uzyskanych z PIT-ów podatników.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

DU

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jiira
Slabo. Wszyscy ksieza i zakonnice powinni obowiazkowo ze swoich podatkow dawac od kasy, ktora zarabiaja na uczeniu religii. To co najmniej 10 mln by bylo. A jakby w kosciolach jeszcze propogande puscic, to by sie tego wiecej uzbieralo na cudowne zrodla geotermalne.
roza_von_schweinkopf
Jak zwykle tresura polaczków kogo mają nienawidzić. Rozumiem że mamy kochać syna Mariana Cimoszewicza i córkę Ryszarda Młynarskiego .
karbinadel
Ta tresura następuje w mediach księdza Rydzyka, i to od dobrych 20 lat
czerwony_wiewior odpowiada karbinadel
Najśmieszniejsze jest to, że RM często dokonuje zwrotów o 180 stopni. Kiedyś wzorcami cnót zasługującymi na szczególne uwielbienie byli Wałęsa i Giertych, dziś to diabły wcielone
samsza
Kogo szczególnie interesuje los 0.56504599211 % przekazanych środków?

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2018

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki