REKLAMA

Fotyga: Interesy energetyczne Polski sprzeczne z interesami części UE

2007-10-09 11:55
publikacja
2007-10-09 11:55
Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga oceniła, że interesy Polski w kwestii bezpieczeństwa energetycznego państwa są obiektywnie sprzeczne z interesami przynajmniej kilku dużych państw Unii Europejskiej.

Anna Fotyga otworzyła w Warszawie konferencję "Polska polityka zagraniczna na rozdrożach?", zorganizowaną przez Instytut Spraw Publicznych i Centrum Stosunków Międzynarodowych. Szefowa MSZ powiedziała, że w tej chwili rzeczywista pozycja Polski w strukturach europejskich wymaga pracy nad naszymi możliwościami wpływania na politykę.

Jej zdaniem choć wszystkie państwa wykazują zainteresowanie dywersyfikacją dostaw oraz bezpieczeństwem energetycznym, to dla wielu z nich, zwłaszcza państw starej Unii Europejskiej, oznaczało ono zabezpieczenie stałych i tanich dostaw surowców energetycznych z Rosji. Minister Fotyga podkreśliła, że polskim władzom zależy na otwarciu innych kierunków. Jak tłumaczyła, należy umożliwić sobie pewne pole manewru, co jest niezwykle trudne, jeśli weźmie się pod uwagę tendencje panujące we Wspólnocie.
Źródło:IAR
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki