Finplus SA rozpoczyna działalność pod marką Sygma Bank Polska

Finplus SA, jeden z operatorów kart kredytowych typu „private label” w Polsce, wydawca karty Praktiker, Optimum Pro i Bricomarche oraz kart funkcjonujących w sieci Galia (Geant, Nomi, Renault, Indeco, Kler, etc.) przeniósł swoją działalność do oddziału francuskiego Sygma Banque S.A. i od początku lutego działa pod nazwą Sygma Bank Polska.

Sygma Bank Polska będzie działał na rynku kredytów konsumenckich, oferującym rozwiązania płatnicze i kredytowe.

Tak jak Finplus SA, Sygma Bank Polska będzie instytucją finansową, której jedynym i pełnoprawnym właścicielem jest Grupa LaSer. Cała gama produktów Finplus została przeniesiona do Sygma Bank Polska. Dodatkowo do oferty wprowadzone mają zostać nowe, innowacyjne produkty i usługi, które odpowiadać będą potrzebom klientów.

Grupa LaSer, w której pracuje blisko 6 000 osób, świadczy usługi finansowe w ośmiu europejskich państwach ponad dziesięciu milionom klientów. Współpracuje z ponad 350 firmami partnerskimi na terenie całej Europy i jest liderem w swojej branży. Grupa LaSer w swojej ofercie posiada karty kredytowe, programy lojalnościowe, usługi finansowe i pozafinansowe.

LaSer, którego udziałowcem jest Galleries Lafayette Group, od 35 lat jest szanowaną instytucją bardzo dobrze orientującą się w rynku handlu detalicznego i usług. Wyniki finansowe za rok 2003 pokazują wysokość zaangażowania kredytowego klientów na poziomie 10,1 biliona euro przy całkowitej produkcji kredytowej na poziomie 6,7 biliona euro, co spowodowało podwyższenie ocen ratingowych Moodys z A2 do A1.

K.D.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne