REKLAMA

Facebook przestraszył się olbrzymich kar zapowiadanych przed Niemcy?

2017-04-14 11:06
publikacja
2017-04-14 11:06

Spółka Marka Zuckerberga opublikowała informację w największych niemieckich gazetach, doradzając czytelnikom, w jaki sposób rozpoznać fałszywe informacje, po tym, jak tamtejszy rząd naciskał na firmę, aby walczyła z takimi treściami na swojej stronie.

fot. Stephen Lam / / Reuters

Informacje, które ukazały się w czwartek w niemieckich dziennikach, m.in. w „Bild”, „Sueddeutsche Zeitung” czy „Die Welt”, zawierają 10 wskazówek, w jaki sposób użytkownicy mogą identyfikować wiadomości jako nieprawdziwe.

Jak można przeczytać w komunikacie, który również pojawił się w papierowym i internetowym wydaniu „Der Spiegel”, "Walczymy z rozprzestrzenianiem informacji fałszywych i udzielamy wskazówek, jak rozpoznać, czy artykuł jest prawdziwy, czy nie." Informator radzi m.in., by sprawdzać nagłówki i adres URL źródła, a także poszukać danego doniesienia w kilku miejscach, co może potwierdzić jego wiarygodność.
Tamtejszy rząd wywierał coraz większą presję na portale społecznościowe, aby te powstrzymywały rozprzestrzenianie się nieprawdziwych wiadomości i stosowanie mowy nienawiści, szczególnie przed nadchodzącymi wyborami, które planowane są na 24 września. W zeszłym tygodniu poparł on projekt ustawy, która przewiduje kary dla takich portali w wysokości 50 milionów euro, jeśli nie przeciwstawią się takim szkodliwym działaniom.

Klaus Gorny, rzecznik prasowy spółki, nie chciał komentować budżetu, który został przeznaczony na zamieszczenie reklam. Jednak zdaniem agencji Axel Springer cała strona w „Bild” kosztuje około 500 000 euro, a strona „Die Welt” około 50 000 euro. To i tak stanowi niewielki procent tego, co musiałaby zapłacić spółka z ewentualnej kary.

DU

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Pancerne_Seicento
Jedyny kraj w Europie in świecie który przestrzega prywatności to Niemcy.
Wszystkie inne mają gdzieś czy i co korporacje robią z twoją prywatnoscią oraz kto i jak może Cię wykorzystać.
Pan Zuckerberg robi na niej kasę. Kropka.
~pik
Taaa to ten sam kraj co blokuje informacje o atakach muzulmanskich na obywateli, wlasnie
w mediach spolecznosciowych ( oczywiscie wszystko podciagajac pod mowe nienawisci).
~polityk
jak Pis by to samo zrobil co rzad niemiecki to by bylo, ze lamana jest wolnosc, i wolnosc slowa , no ale moemcom wolno panowie europy
~rattaman
Rozumiem, że uważasz, że to przykład łamania wolności słowa (mówię o tych karach finansowych)? Bo nie do końca wiem, czy krytykujesz Niemców czy bronisz PISu. Bo jeżeli to pierwsze to oczywiście masz pełną rację.
~ks
Ciekawe czy rząd Niemiec naciska tak na przestrzeganie podstawowego prawa obywateli "prawa do informacji"!? I czy będzie też nakładał kary (notabene chyba sam na siebie) za zatajanie informacji!?
~ab17pl
Największym fałszerstwem (fałszywą informacją) na facebooku jest ta że Zuckerberg wymyślił i założył facebooka - to jest nieprawda; pierwszy portal społecznościowy facebook , patent w USA, rejestracja znaku towarowego i domeny www.facebook.us należała do Andrzeja Bąk właściciela firm Orange i Pilawa Facebook & Największym fałszerstwem (fałszywą informacją) na facebooku jest ta że Zuckerberg wymyślił i założył facebooka - to jest nieprawda; pierwszy portal społecznościowy facebook , patent w USA, rejestracja znaku towarowego i domeny www.facebook.us należała do Andrzeja Bąk właściciela firm Orange i Pilawa Facebook & Twitter działających w latach 2003-2004. Tworzenie amerykańskich legend (typu od pucybuta do milionera) każe aprobować urzędom stanowym i federalnym w USA kłamstwo stworzone przez złodziei z mafii mośkowej wspartej agentami tegoż pochodzenia funkcjonującymi w CIA.
~ra
Facebook to nic innego jak Nasza Klasa!!!!

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki