REKLAMA

Energa: zarząd analizuje warunki wezwania do kupna akcji spółki

2019-12-09 12:50
publikacja
2019-12-09 12:50

Zarząd Energi analizuje warunki wezwania oraz konsekwencje ekonomiczno-finansowe dla grupy Energa - poinformowała spółka, komentując wezwanie PKN Orlen do kupna jej akcji. Zgodnie z przepisami spółka przekaże swoje stanowisko najpóźniej dwa dni robocze przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów.

/ FORUM

W ubiegły czwartek PKN Orlen ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy Energa. Koncern podkreślił, że planowana transakcja wpisuje się w jego strategię, która zakład budowę silnego multienergetycznego koncernu, w tym dalszy rozwój obszaru energetyki, także w obszarze źródeł odnawialnych.

"Wezwanie PKN Orlen do kupna akcji Energi SA miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Spółka ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich wyemitowanych akcji Energi SA. Obecnie zarząd Energi SA analizuje warunki wezwania oraz konsekwencje ekonomiczno-finansowe dla Grupy Energa i zgodnie z przepisami prawa przekaże swoje stanowisko dotyczące ogłoszonego wezwania najpóźniej 2 dni robocze przed dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów, który przypada 31 stycznia 2020 roku. Czekamy na kolejne etapy tego procesu" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie spółki.

Grupa Energa - jak informuje - jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
makler_david
Sektor prywatny bardziej dba o inwestorów indywidualnych(wyborców itd.), "szanuje ich", a nasz "Kochany rząd" chce nas po prostu wyruchać. Ludzi, którzy na nich głosowali i płacą podatki. Rozdają pieniądze na prawo i lewo, a w Polsce szerzy się patologia. Bo Ci co nie robią mają lepiej od Tych co Sektor prywatny bardziej dba o inwestorów indywidualnych(wyborców itd.), "szanuje ich", a nasz "Kochany rząd" chce nas po prostu wyruchać. Ludzi, którzy na nich głosowali i płacą podatki. Rozdają pieniądze na prawo i lewo, a w Polsce szerzy się patologia. Bo Ci co nie robią mają lepiej od Tych co tyrają. Szkoda gadać.
bankster-kreator
Najpierw "bezmajtek" zdołował Energę kiepskimi inwestycjami... (czytaj ratowanie kopalń, ostrołęka typu C, kradzież zagwarantowanych dywidend itp. itd.) teraz ten sam zawodnik zmienił majtki w Orlenie i chce przejąć zdołowaną Energę za grosze. Inwestycje na GPW przy takich machlojkach są jak zabawa w rosyjską Najpierw "bezmajtek" zdołował Energę kiepskimi inwestycjami... (czytaj ratowanie kopalń, ostrołęka typu C, kradzież zagwarantowanych dywidend itp. itd.) teraz ten sam zawodnik zmienił majtki w Orlenie i chce przejąć zdołowaną Energę za grosze. Inwestycje na GPW przy takich machlojkach są jak zabawa w rosyjską ruletkę. Na dzień dzisiejszy już czysta spekulacja ryzykownymi aktywami na zasadzie strachu i chciwości jest dużo bezpieczniejsza niż inwestycja w spółki skarbu państwa.
aura154
Nieuczciwa spekulacja Skarbu Państwa. Sprzedaż akcji w IPO po 17,00 zł/szt - odkup po 7,00 zł/szt. Nic, tylko oczekiwać na następne podobne kroki SP.
mjwhite
Akurat odkup po 7zł też nie jest dla Państwa zbyt korzystny.

Jak chcą się łączyć to proszę bardzo tylko na Boga nie po 7zł za akcję gdzie ludzie płacili po 17zł a później zostali jeszcze pozbawieni dywidendy.

Powiązane: Fuzja Orlenu i Energi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki