REKLAMA

Edukacja finansowa Polaków. Ruszyły prace nad strategią

2021-10-20 23:11
publikacja
2021-10-20 23:11
Edukacja finansowa Polaków. Ruszyły prace nad strategią
Edukacja finansowa Polaków. Ruszyły prace nad strategią
/ Shutterstock

Ruszyły prace nad strategią edukacji finansowej dla Polski, której celem jest poszerzenia wiedzy i umiejętności finansowych Polaków - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. Dodano, że w realizację projektu zaangażowanych jest dziewięć krajowych instytucji.

Jak przekazał resort finansów w środowym komunikacie, prace nad strategią wpisują się w realizację celów rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego w zakresie edukacji finansowej.

Wskazano, że w ramach tzw. krajowej grupy roboczej będą toczyły się prace nad planem poszerzania wiedzy i umiejętności finansowych Polaków, w tym określeniem priorytetów i głównych działań w obszarze edukacji finansowej. "Plan będzie pierwszym tego typu dokumentem w Polsce" - zaznaczono.

Dodano, że w skład "krajowej grupy roboczej beneficjenta projektu" wchodzą przedstawiciele: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Rzecznika Finansowego.

W prace nad strategią resort finansów chce włączyć szerokie grono interesariuszy zewnętrznych. "Projekt podzielony jest na dwie fazy. Pierwsza pozwoli na analizę sytuacji bieżącej i poznanie potrzeb w zakresie edukacji finansowej. W wyniku drugiej fazy powstanie projekt strategii edukacji finansowej" - czytamy.

Projekt realizowany jest przy wsparciu unijnych środków z Instrumentu Wsparcia Technicznego Komisji Europejskiej i we współpracy z OECD - dodano.

W środę odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Opracowanie krajowej strategii edukacji finansowej”.

autorka: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki