Dwa związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH

Dwa z pięciu związków zawodowych działających w Banku BPH weszły w spór z pracodawcą - podał bank w komunikacie. Spór jest konsekwencją żądań dotyczących warunków zwolnień grupowych oraz przekazywania oddziałów banku do franczyzobiorców.

Dwa związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH
Dwa związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

W spór z bankiem weszły NSZZ "Solidarność" Organizacja Zakładowa w Banku BPH i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005".

Żądania związków dotyczyły zapewnienia pracownikom restrukturyzowanym w ramach zwolnień grupowych takich samych warunków jak w ramach zwolnień grupowych z 2012 roku oraz zastosowania takich samych warunków wobec pracowników przechodzących do nowych pracodawców w związku z procesem przekazywania oddziałów własnych Banku do franczyzobiorców.

Jak podał bank, żądania organizacji związkowych wynikają z zapowiedzianej przebudowy sieci dystrybucji BPH i wynikającej z niej restrukturyzacji zatrudnienia.

"Zarząd Banku stoi na stanowisku, że oczekiwania strony społecznej zostały uwzględnione, chociaż istnieje rozbieżność w zakresie wysokości odszkodowań" - czytamy.

"Zarząd Banku podejmie działania ustawowe w celu rozwiązania sporu i podkreśla, że dokłada najwyższej staranności, aby zaproponowane rozwiązania stanowiły uczciwą rekompensatę dla pracowników objętych planem restrukturyzacji zatrudnienia, z jednoczesnym uwzględnieniem sytuacji finansowej Banku" - dodano w komunikacie. (PAP)

kuc/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 3 ~antypetru

i bardzo iobrze zamknąć wszytski banki oszukiwały ludzi wiec goodbye

! Odpowiedz
1 3 ~tito

jakis ty teepy ;)

! Odpowiedz
1 2 ~Dołowy

Ktosiu, ty to na górze to jesteś tylko w jednej sytuacji. Hehehe.

! Odpowiedz
0 1 ~niepelnosprawny_org

"dwa związki zawodowe Banku BPH weszły w spór z swoim.... pracodawcą ...lub

! Odpowiedz
6 18 ~Niezszeżony

Ludzi na bruk a zarząd kolejny sukces ogłosi bo obniży koszty. Ale nadwyżki zagospodaruje w swoje podwyżki. Pracownicy wszystkich banków łączcie się i wyjdzcie na ulicę. Dość rządów złodziejskich zarządów banków!!!! Pogonić całe ta szemrane towarzystwo. Pracownikom ochłapy zarządowi miliony. Dość tego!!!

! Odpowiedz
0 8 ~mike

Pan Ryszard to same sukcesy osiągnął w kwestiach nieruchomości i kadrowych. Najlepiej wyszła mu sprzedaż nieruchomości, obniżanie pensji poprzez ich nie podwyższanie i zwolnienia pracowników.

! Odpowiedz
10 6 ~Ktoś

A czy kiedyś było inaczej że szaraczki dostawały więcej niż góra??? A kto wam broni byc na górze??? Trzeba było myśleć za młodu a nie narzekac teraz

! Odpowiedz
1 9 ~autor odpowiada ~Ktoś

Dokładnie, trzeba było za młodu, jak Morawiecki, kształcić się za granicą za dolary niewiadomego pochodzenia. Nikt nam nie bronił.

! Odpowiedz
6 3 ~Ktoś odpowiada ~autor

Ale teraz narzekacie że jesteście na dole a ci na górze sra...ą na was. Niestety błędów młodości nie da się naprawić ale zawsze można walczyć

! Odpowiedz
1 8 ~mike odpowiada ~autor

Jakie kształcić? Wystarczy wiedzieć z kim wódkę pić. Znam gościa który nawet do prowadzenia ciągnika po polu się nie nadaje ale wiedział z kim wódkę pić i jest w zarządzie dużej spółki giełdowej z pensją 120 tys. zł / m-c.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.