REKLAMA

Draghi: Szefowa KE została "upokorzona" przez Turcję. MSZ wzywa ambasadora Włoch

2021-04-08 22:40
publikacja
2021-04-08 22:40
Draghi: Szefowa KE została "upokorzona" przez Turcję. MSZ wzywa ambasadora Włoch
Draghi: Szefowa KE została "upokorzona" przez Turcję. MSZ wzywa ambasadora Włoch
fot. Ralph Orlowski / / FORUM

Ambasador Włoch w Turcji został wezwany w czwartek do MSZ w Ankarze po tym, jak włoski premier Mario Draghi nazwał prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana "dyktatorem". "Potępiamy" tę wypowiedź - oświadczył szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu.

Tureckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało wezwaniem ambasadora Włoch Massimo Gaianiego na słowa premiera Draghiego, który dwie godziny wcześniej na konferencji prasowej w Rzymie skomentował afront wobec przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Podczas spotkania z Edoganem zabrakło dla niej krzesła i musiała usiąść z boku na sofie.

Draghi oświadczył: "Z tymi dyktatorami, których jednak się potrzebuje, by móc współpracować trzeba być szczerym w podkreślaniu odmienności swojego spojrzenia i być gotowym współdziałać dla dobra interesów swojego kraju; trzeba znaleźć odpowiednią równowagę". Szef włoskiego rządu dodał także, że szefowa KE została "upokorzona".

O wezwaniu ambasadora poinformowała Ansa za turecką agencją prasową Anadolu.

Szef MSZ Turcji Mevlut Cavusoglu stwierdził zaś: "Potępiamy z mocą niekontrolowaną wypowiedź włoskiego premiera Mario Draghiego na temat naszego wybranego prezydenta".

Solidarność z Draghim wyraził lider współrządzącej Ligi Matteo Salvini. "Solidarność i szacunek dla premiera Draghiego, zastraszanie i dyskryminacja ze strony tureckiego dyktatora Erdogana są niedopuszczalne" - podkreślił Salvini.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (5)

dodaj komentarz
kris74keh
Nasze rodzime platfusy to wpatrzone w EU , że gotowe łaskę zrobić , a poważni politycy cieńkim strumieniem na to . Ta von der Leyen to się na czyms zna wogóle?
krrzysiek2
w przeciwieństwie do dyktatorka z ciemnogrodzkiej na pewno...On ani konta w banku, kobiety, prawa jazdy a podstawowa obsługa komputera to już niedoścignione marzenie
darius19
z autorytarnymi dyktatorami trzeba uwazac. Duzo rezerwy. Podobnie bylo z p.Barellem (komisarz spraw zagr.) w Moskwie
innowierca
Najbardziej upokorzony to poczuje sie Draghi, jak zobaczy swoje zdjecie powyzej ktore uzyla prasa.
langdon25
Oj tam oj tam - Trumpek dla Adriana nawet o taboreciku nie pomyślał i Adrianek musiał podpisywać cyrograf na stojąco :-))))))))

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki