REKLAMA

Dr Sutkowski: To, że szpital narodowy jest pusty, powinno nas cieszyć

2020-11-18 21:56
publikacja
2020-11-18 21:56
Dr Sutkowski: To, że szpital narodowy jest pusty, powinno nas cieszyć
Dr Sutkowski: To, że szpital narodowy jest pusty, powinno nas cieszyć
/ Szpital Narodowy CSK MSWiA

To, że szpitale tymczasowe nie są przepełnione, jest faktem, ale z tego powodu powinniśmy się cieszyć, a nie martwić. One powinny czekać, być w pogotowiu – powiedział portalowi DoRzeczy.pl prezes warszawskich lekarzy rodzinnych dr Michał Sutkowski.

W opublikowanym w środę na portalu wywiadzie dr Sutkowski podkreśla, że szpitale tymczasowe nie są na pierwszym froncie walki z koronawirusem. "To dopiero czwarta linia. Pierwszą są lekarze rodzinni, potem są szpitale poziomu drugiego lub trzeciego. A szpitale tymczasowe stanowią jedynie ich uzupełnienie” - ocenia.

Odnosząc się do zarzutów mediów krytycznych wobec rządu, że szpitale te, w tym na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, są niemal puste zaznacza, że z tego powodu powinniśmy się cieszyć, a nie martwić. "A już tym bardziej atakować. One powinny czekać, być w pogotowiu. A skoro nie są jeszcze zapełniane to znaczy, że sytuacja jest owszem, bardzo trudna, ale jeszcze nie dramatyczna. Robienie jakiejś afery jest niepotrzebne. Oddzielając tę część propagandową, która towarzyszy zachowaniom każdej władzy, szpital Narodowy jest pewnym symbolem walki z koronawirusem i niech tak zostanie” – powiedział dr Sutkowski.

Przychylił się także do opinii, że dzięki powstaniu szpitali tymczasowych skrócił się pobyt pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach. "Do tego te szpitale tymczasowe zostały powołane: aby odciążyć pozostałe placówki. One jeszcze nie są wykorzystane w takim zakresie, w jakim mogłyby być wykorzystane. To jest na plus, bo to świadczy o tym, że jeszcze nie ma takiej potrzeby, że te placówki z drugiej i trzeciej linii jeszcze dają radę, nie są całkiem przeciążone” - podkreślił.

"Szpitale tymczasowe są przeznaczone dla pacjentów średnioobjawowych, a więc takich, którzy albo są przed intensywniejszą hospitalizacją – rzadziej, albo są pod koniec hospitalizacji, gdy nie trzeba ich trzymać na oddziale intensywnej opieki, gdzie nie potrzeba wielu specjalistycznych badań dodatkowych. A jednocześnie jest za wcześnie, by chorego móc już wypisać do domu. Generalnie dla pacjentów jest to szpital lżejszy” – dodał prezes warszawskich lekarzy rodzinnych. (PAP)

akn/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
secundus
bardziej szpital z jakiegoś horroru to coś przypomina, zwłaszcza na filmiku, co jakiś pracownik zamieścił, gdy robił sobie spacer po tych "salach"
carlito1
Cyt. "szpital Narodowy jest pewnym symbolem walki z koronawirusem i niech tak zostanie” – powiedział dr Sutkowski.

To tak jak maseczki, są symbolem pseudo pandemi żeby ludzie o niej nie zapomnieli....
Buhahahhahahahah ludzie czy wy jeszcze ten kit łykacie?
carlito1
Hahah.. cieszyć? Marnujcie/,defraudujecie miliony złotych naszych pieniędzy!!! Ten szpital nigdy nie był potrzebny bo inne stoją puste! To zabieg propagandowy żeby lud zobaczył jak rząd dzielnie walczy z problemem którego nie ma... Pokazówka jak Antonow z maseczkami, gdzie koszt jego czarteru był kompletnie nie uzasadniony Hahah.. cieszyć? Marnujcie/,defraudujecie miliony złotych naszych pieniędzy!!! Ten szpital nigdy nie był potrzebny bo inne stoją puste! To zabieg propagandowy żeby lud zobaczył jak rząd dzielnie walczy z problemem którego nie ma... Pokazówka jak Antonow z maseczkami, gdzie koszt jego czarteru był kompletnie nie uzasadniony bo mniejszymi maszynami można było to zrobić! No ale po co? Skoro to tak ładnie wygląda...
zenonn
Antonow, maseczki, taniej?
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Agencja-Wywiadu-zakupila-bezwartosciowe-maseczki-7985982.html

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki