Dow Jones w dół, Nasdaq z nowym rekordem

Czwartkowa sesja nie przyniosła rozstrzygnięć. Nasdaq co prawda ustanowił nowe rekordy, ale S&P500 i DJIA pozostały poniżej szczytów. Z kiepskimi wynikami spółek „tradycyjnych” kontrastowały mocne rezultaty Microsoftu i Facebooka.

Na poziomie trzech głównych indeksów była to sesja, o której trudno zbyt dużo powiedzieć. S&P500 kolejny dzień usiłował atakować historyczne maksimum z września. I kolejny raz nie dał rady, ostatecznie tracąc ledwie 0,04%. Słabiej wypadł Dow Jones, który zakończył dzień stratą 0,51%. Nasdaq po zwyżce o 0,21% ustanowił nowy rekordowy kurs zamknięcia, a ponadto w trakcie sesji wybił śródseyjny szczyt z sierpnia 2018.

(Bankier.pl)

Podobnie jak w poprzednich dniach w centrum uwagi były raporty kwartalne spółek. Pozytywnie przyjęto wyniki Facebooka, którego akcje podrożały o blisko 6%. Firma Marka Zuckerberga pokazała 15,08 mld USD przychodów, o 100 mln USD przewyższając rynkowy konsensus. Zysk na akcję zmalał do 85 centów, co trudno porównać z oczekiwaniami analityków, ponieważ Facebook zaksięgował w pierwszym kwartale 3 mld USD rezerwy na spór z Federalną Komisją Handlu.

O ponad 3% podrożały akcje Microsoftu, który w pierwszym kwartale zarobił na czysto 8,8 mld USD, czyli 1,14 USD na akcję. To rezultat wyraźnie lepszy od oczekiwanych przez rynek 95 centów zysku na akcję. Podczas sesji Microsoft jako druga giełdowa spółki w historii otarła się o barierę biliona dolarów kapitalizacji.

Znacznie gorzej wypadły wyniki starych spółek przemysłowych. Walory 3M przeceniono o blisko 13% po publikacji raportu za pierwszy kwartał. To najsilniejszy dzienny spadek kursu tej spółki od pamiętnego Czarnego Poniedziałku z października 1987. Dodajmy, że do niedawna 3M nazywano „amerykańską gospodarką w pigułce”, ponieważ koncern obecny jest niemal w każdej gałęzi przemysłu.

Mocno rozczarowały także wyniki innego tradycyjnego barometru gospodarki USA. Walory firmy kurierskiej United Parcel Service przeceniono o 8,1%. UPS rozczarował zarówno zyskiem na akcję (1,28 USD vs. oczekiwane 1,42 USD) jak również przychodami (17,16 mld USD vs. oczekiwane 17,78 mld USD). Dodajmy, że kilka tygodni temu wymaganiom inwestorów nie sprostały wyniki konkurencyjnego FedEx-u.

Już po zakończeniu regularnej sesji na rynek trafiły wyniki kwartalne Intela. W handlu posesyjnym akcje producenta procesorów taniały o ponad 6%. Zarówno zysk na akcję jak i prognozy zarządu Intela mocno odbiegały in minus od oczekiwań rynku. Ponadto Intel przedstawił rozczarowującą całoroczną prognozę finansową.

Rynek neutralnie zareagował za to na ogłoszone po sesji wyniki Amazona, choć na poziomie zysku netto spółka zanotowała kolejny rekordowy kwartał, zarabiając na czysto 3,6 mld USD przy 59,7 mld USD przychodów ze sprzedaży. Zysk netto został więcej niż podwojony względem analogicznego kwartału roku poprzedniego, a przychody zwiększyły się o 17%. O ile sprzedaż Amazona pokrywała się z rynkowym konsensusem, o tyle EPS (7,09 USD) oderwał się od oczekiwań analityków (4,70 USD).

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 wektorwg

Sam ze sobą gadasz?

! Odpowiedz
4 0 open_mind

Pytania i odpowiedzi:
Czy FBI umieściło szpiegów w kampanii Trumpa?
tak
Czy znamy imiona szpiegów i jak działają?
tak
Czy szpiedzy próbowali usidlić asystentów kampanii Trumpa w celu zebrania informacji o Trumpie?
tak
Czy szpiedzy próbowali uzyskać informacje od asystentów kampanii Trumpa w celu uzasadnienia szerszego dochodzenia i szerszego nadzoru?
tak
Czy szpiedzy zostali umieszczeni w kampanii Trumpa na podstawie nieprawidłowo uzyskanych nakazów FISA?
tak
Czy agenci FBI nabyli te nakazy na podstawie fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji?
tak
Czy FBI może ustalić „prawdopodobną przyczynę” popełnienia przez Trumpa przestępstwa lub „zmowy” z Rosją?
Nie
Więc „szpiegowanie” było nielegalne?
tak
Czy wielu ludzi, którzy autoryzowali szpiegostwo, zostało już zidentyfikowanych w postępowaniach karnych przedstawionych w Departamencie Sprawiedliwości?
tak
Czy media wyjaśniły znaczenie tych spraw kryminalnych lub wpływ szpiegowania na wolne wybory?
Nie
Czy Generalny Inspektor Departamentu Sprawiedliwości bada obecnie, czy agenci wyższego szczebla w FBI popełnili przestępstwa, niewłaściwie uzyskując nakazy szpiegowania członków zespołu Trumpa?
tak
Czy FBI szpiegowało kampanię Trumpa, by dać Hillary Clinton niesprawiedliwą przewagę w wyścigu prezydenckim?
tak
Czy FBI szpiegowało kampanię Trumpa, aby zebrać obciążające informacje na temat Trumpa, które mogłyby zostać wykorzystane do szantażu, zastraszania lub wtrącania go w przyszłości?
tak
Czy szpiegostwo stanowi zagrożenie dla naszych wyborów i dla naszej demokracji?
tak
Czy wielu ludzi wie, że w kampanii Trumpa zostali umieszczeni szpiedzy?
tak
Czy ci ludzie skutecznie wykorzystali te informacje na swoją korzyść?
Nie
Czy rozpoczęli jakąkolwiek ofensywę public relations, która zwróciłaby większą uwagę na kluczową kwestię szpiegowania kampanii politycznej?
Nie
Czy nasycili media prawdą o „szpiegowaniu” w taki sam sposób, w jaki ich rywale rozpowszechnili swoją dezinformację na temat „zmowy”?
Nie
Czy rozumieją, że kraj jest obecnie uwikłany w bratobójczą, spaloną ziemię polityczną wojnę domową, w której jedna strona jest zdecydowana zwyciężyć za wszelką cenę?
Nie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 open_mind

MATKA Wszystkich balonów! Ten rynek to KRYMINALNA SCENA.

! Odpowiedz
4 5 open_mind

Sytuacja świata niepostrzeżenie zaczyna się dramatycznie naprężać:

USA uważają, że mają prawo zablokować eksport ropy innego narodu bez blowback. Jak słodko.
USA wiedzą że Iran bez eksportu ropy upadnie, jednak wiedzą że Iran się nie może poddać i wybuchnie wojna. Tego chcą!
Rząd USA to naprawdę pacjenci szpitala dla psychicznie chorych pod nadzorem Izraela.

Administracja stwierdziła, że ​​Departament Stanu będzie nakładać sankcje na każdy kraj który po 2 maja nadal będzie importować irańską ropę lub kondensat, ultralekką formę ropy naftowej. Jeśli prezydent Trump odniesie sukces, wyeliminuje około miliona baryłek ropy dziennie z rynku globalnego.

To wielka sprawa. I to w czasie, gdy ceny ropy stale rosną. Niestety, Iran ma inny plan,a jego reakcja może potencjalnie wywołać kryzys naftowy. Według Bloomberga, Iran rzeczywiście grozi zamknięciem Cieśniny Ormuz dla całego handlu…

Iran zamknie Cieśninę Ormuz, drogę wodną niezbędną do światowych dostaw ropy, jeśli kraj nie będzie mógł jej użyć, starszy urzędnik wojskowy powiedział w poniedziałek, co wydaje się być odpowiedzią na amerykański plan zniesienia zwolnień z eksportu irańskiej ropy naftowej .

„Jeśli nie będziemy mogli z niego korzystać, zamkniemy go”, poinformowała państwowa agencja prasowa Fars, powołując się na Alirezę Tangsiri, szefową sił morskich Korpusu Strażników Rewolucji. „W przypadku jakichkolwiek zagrożeń nie będziemy mieli najmniejszego wahania w ochronie i obronie irańskiej drogi wodnej”.

Gdyby Iran zrobił coś takiego, spowodowałoby to że globalne rynki ropy znalazły by się w stanie ogromnego zamieszania i znacznie bliżej wojny z Iranem.

W ostatnich dniach Irańczycy i administracja Trumpa wymieniali bardzo gniewne słowa i na pewno nie pomaga to, że Irańczycy właśnie mianowali certyfikowanego pasjonata jako przywódca Republikańskiej Straży…

Salami często ślubował zniszczenie Izraela i „złamanie Ameryki”. Iran „planował rozbić Amerykę, Izrael i ich partnerów i sojuszników. Nasze siły naziemne powinny oczyścić planetę z brudu ich istnienia ”, powiedział Salami w lutym. W poprzednim miesiącu obiecał zetrzeć Izrael z „globalnej mapy politycznej” i uwolnić od „piekła” państwa żydowskiego.

Powiedział też: „Iran ostrzegł syjonistyczny reżim, by nie bawił się ogniem, ponieważ zostaną zniszczone, zanim USA im pomogą”. Każda nowa wojna, powiedział, „spowoduje klęskę Izraela w ciągu trzech dni, w sposób, w jaki nie znajdzie wystarczająco grobów, aby pogrzebać swoich zmarłych. ”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 open_mind

USA Baltimore, Mayor Bolts Pugh znikła po nalocie FBI-IRS na jej domy. Oj biedna Clintonowa i reszta bagna.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
SP500 -0,49% 2 992,07
2019-09-20 22:08:00
WIG -0,98% 57 485,19
2019-09-20 17:15:02
WIG20 -0,91% 2 171,75
2019-09-20 17:15:00
WIG30 -1,07% 2 464,87
2019-09-20 17:15:00
MWIG40 -1,91% 3 750,76
2019-09-20 17:15:01
DAX 0,08% 12 468,01
2019-09-20 17:37:00
NASDAQ -0,80% 8 117,67
2019-09-20 22:03:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.