REKLAMA

Doda wygrała proces frankowy – umowa nieważna

2021-05-06 12:28, akt.2021-05-06 13:23
publikacja
2021-05-06 12:28
aktualizacja
2021-05-06 13:23
Doda wygrała proces frankowy – umowa nieważna
Doda wygrała proces frankowy – umowa nieważna
fot. Radoslaw NAWROCKI / / FORUM

Dorota Rabczewska dzieli się na Facebooku informacją o zwycięstwie w sporze z bankiem. W przededniu posiedzenia Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych, w pierwszej instancji Sąd Okręgowy w Warszawie uznał jej umowę kredytową za nieważną w całości.

Kredyty hipoteczne bazujące na franku osiągnęły szczyt popularności w 2008 r., gdy szwajcarska waluta była rekordowo tania w stosunku do złotego. Na takie rozwiązanie decydowali się wówczas także powszechnie znani artyści. Jedna z celebrytek, Dorota Rabczewska „Doda”, podzieliła się właśnie na Facebooku informacją o zwycięstwie w sądowej potyczce.

– W 2008 roku bank Millennium, chcąc rzekomo zadośćuczynić mi ujawnianie i sprzedanie moich danych osobowych przez jednego z ich pracowników do tabloidu, w ramach ugody i „rekompensaty” zaproponował mi kredyt na „szczególnie atrakcyjnych dla mnie warunkach” – był to „tani i bezpieczny” kredyt frankowy. Jako młoda dziewczyna ZAUFAŁAM BANKOWI. Ryzyko wbrew zapewnieniom banku okazało się jednak ogromne - mój dług wobec banku z powodu różnic kursowych zwiększył się ponad dwukrotnie! Mimo iż jak każdy płace co miesiąc. Od 13 lat kilkanaście tysięcy złotych bez względu czy gram koncerty, czy nie (jak w przypadku pandemii) – czytamy w poście na serwisie społecznościowym.

Proces sądowy w pierwszej instancji trwał 5 lat i zakończył się 5 maja 2021 r. orzeczeniem o stwierdzeniu nieważności kontraktu, informuje Doda. „Gdy ja zaczynałam swój proces, to korzystne wyroki były wydarzeniem, a banki były pewnie siebie i nie zgadzały się na żadne uczciwe dla kredytobiorców ugody” – czytamy we wpisie.

Wczoraj opadłam na podłogę windy i zaczełam płakać ... ze szczęścia.Podobnie jak wielu innych kredytobiorców ja również...

Posted by Doda on Thursday, May 6, 2021

Posiedzenie Sądu Najwyższego 7 maja

Przypomnijmy, że 7 maja siedmiu sędziów Sądu Najwyższego zaprezentuje odpowiedzi na pytania skierowane do instytucji przez Rzecznika Finansowego. Dotyczyły one m.in. konsekwencji uznania umowy kredytowej za niewiążącą. Z kolei 11 maja Izba Cywilna Sądu Najwyższego ma wypowiedzieć się w najważniejszych kwestiach nurtujących sędziów rozstrzygających frankowe spory.

MK

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (50)

dodaj komentarz
lorelie
super, ma 7 dni na spłatę zobowiązania :) inaczej blokada konta i komornik. Bank już wystąpił z decyzją... Jednak uznanie umowy za nieważną nie zawsze jest korzystne, jak nie masz przygotowanej kasy na natychmiastową spłatę.
lagrange
Wzruszyłem się. Biedna Doda o IQ 156 nie wiedziała z czym się wiąże branie kredytu w obcej walucie.
set79
Tym co na zainwestowali w akcje i "popłynęli" też powinni dać szansę udowodnić że były to oszczędności życia, a co za tym idzie unieważnić ich zakup... :)
bogdant
jak ktoś cie wprowadził w błąd, podpisałeś z kimś umowę niezgodną z prawem - to jak najbardziej do sądu oszusta
demeryt_69
Doda to bardzo inteligentna istota!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
seamen
a kiedy banki zaczną ściagac zarzady, które mimo rekomendacji KNF szły w kredyty frankowe?
prezestak
Świadomie od 2005 roku wciskali lipę byle wynik dziś i teraz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki