REKLAMA

Docelowa forma zaangażowania PGNiG w realizację projektu Ostrołęka C ma przyjąć postać udziału finansowego

2021-11-29 17:18, akt.2021-11-29 18:09
publikacja
2021-11-29 17:18
aktualizacja
2021-11-29 18:09
Docelowa forma zaangażowania PGNiG w realizację projektu Ostrołęka C ma przyjąć postać udziału finansowego
Docelowa forma zaangażowania PGNiG w realizację projektu Ostrołęka C ma przyjąć postać udziału finansowego
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Energa, PKN Orlen i PGNIG podpisały aneks do umowy inwestycyjnej dotyczącej kierunkowych zasad współpracy przy budowie elektrowni gazowej Ostrołęka C i dążyć będą do uzgodnienia, aby docelowa forma zaangażowania PGNiG w realizację projektu przyjęła postać udziału finansowego - poinformowały spółki w komunikatach

"Zgodnie z postanowieniami aneksu strony potwierdziły gotowość kontynuacji współpracy przy budowie Elektrowni Ostrołęka C ("Projekt"), dostrzegając jednocześnie potrzebę dostosowania zasad tej współpracy do warunków, w jakich ma być realizowany Projekt" - napisano w komunikacie.

"Strony dążyć będą do uzgodnienia, aby docelowa forma zaangażowania PGNiG w realizację Projektu przyjęła postać udziału finansowego PGNiG, którego wysokość i sposób wniesienia zostaną określone w odrębnej umowie, a która zostanie zawarta do końca 2022 roku" - dodano.

Zgodnie z aneksem strony umowy do końca 2022 r. wypracują optymalne warunki współpracy przy realizacji inwestycji.

"Inwestycję w blok gazowo-parowy w Ostrołęce traktujemy priorytetowo. To bardzo ważny projekt, który zabezpieczy dostępną moc w systemie dla pokrycia rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną. Tym samym przyczyni się do ustabilizowania jej cen na krajowym rynku, poprzez zwiększenie podaży mocy w systemie" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

W jego ocenie realizacja przedsięwzięcia będzie wymagała od zaangażowanych podmiotów ścisłej współpracy na każdym etapie, dlatego istotne jest, by jej forma i zasady były precyzyjnie określone.

Porozumienie w sprawie kierunkowych zasad współpracy przy budowie elektrowni w technologii gazowej w Ostrołęce zostało podpisane w czerwcu 2020 r., a we wrześniu chęć przystąpienia do projektu wyraziło PGNiG. Trójstronna umowa pomiędzy PKN Orlen, Energą i PGNiG w sprawie realizacji inwestycji została podpisana w grudniu 2020 r. W styczniu 2021 roku powołana została spółka CCGT Ostrołęka, która zrealizuje projekt, a w kwietniu 2021 r. zgodę na realizację wspólnej inwestycji z PGNiG wyraził UOKiK. (PAP Biznes)

seb/ doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Elektrownia Ostrołęka C

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki