Dłużnik za kilka złotych

2005-09-17 08:39
publikacja
2005-09-17 08:39
Krajowy Rejestr Długów w supermarkecie? Czemu nie. Instytucja ta ma zamiar otworzyć w większych miastach Polski kioski, w których każdy chętny będzie mógł sprawdzić, czy dana firma widnieje na liście dłużników.

Pierwsze kioski powinny stanąć w centrach handlowych Warszawy i Wrocławia jeszcze w tym roku. Na początku przyszłego takie same powstaną w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i oczywiście w Trójmieście. Na razie takie informacje mogą uzyskiwać jedynie przedsiębiorcy, którzy podpisali umowę z KRD. W lipcu KRD złożyła projekt powstania sieci kiosków dostępnych dla każdego konsumenta w Ministerstwie Gospodarki i Pracy. Od decyzji ministra zależy, od kiedy będzie miał dostęp do "czarnej listy" dłużników.

- Pomysł nie wziął się z powietrza - mówi Andrzej Kulik, rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów. - Po każdej aferze mamy setki telefonów, nie tylko od przedsiębiorców, ale też od zwykłych ludzi. Największym zainteresowaniem cieszą się deweloperzy, potencjalni i obecni pracodawcy, firmy usługowe oraz biura podróży.

Sprawa jest banalna. Wystarczy małe stoisko z komputerem podłączonym do Internetu, drukarką i osobą do obsługi. Każdy chętny, czy to w związku z wykonywanym zawodem, czy to ze zwykłej ciekawości, będzie mógł uzyskać raport o interesującej go firmie. Usługa będzie kosztowała kilkanaście złotych. Za to zyskamy pewność, że nasz przyszły pracodawca czy deweloper, u którego kupujemy dom, nie rozpłynie się w powietrzu z naszymi pieniędzmi. Krajowy Rejestr Długów, to pierwsze i największe w Polsce biuro informacji gospodarczej. Powstało 4 sierpnia 2003 r. we Wrocławiu. Posiada największą bazę danych dłużników w Polsce. Obecnie znajduje się w niej 67 tys. nieuczciwych firm. Obecnie ma 15,8 tys. klientów. Dzięki jego działaniom udało się dotychczas odzyskać 286 mln złotych.

Dziennik Bałtycki
Robert Kiewlicz
Źródło:
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Windykacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki