REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

DM PKO BP umiarkowanie negatywnie nastawiony do sektora bankowego (opinia)

2015-07-13 09:45
publikacja
2015-07-13 09:45
Dodaj Bankier.pl w Google

DM PKO BP jest umiarkowanie negatywnie nastawiony do sektora bankowego w związku z ryzykami wynikającymi z propozycji PiS. Analitycy obniżyli do "trzymaj" rekomendacje dla Banku Handlowego, Millennium Banku i mBanku.

DM PKO BP, w raporcie z 6 lipca, ocenia, że jesienne wybory parlamentarne będą źródłem istotnych ryzyk dla polskiego sektora bankowego. Przypomina, że prowadzący w sondażach PiS postuluje m.in. o wprowadzenie podatku bankowego oraz o przewalutowanie kredytów walutowych w CHF.

"Biorąc pod uwagę ww. ryzyka jesteśmy umiarkowanie negatywnie nastawieni wobec sektora. Naszym zdaniem utrzymująca się niepewność (co najmniej do wyborów, a pewnie nawet i dłużej) nie pozwoli kursom banków istotnie odreagować nawet pomimo dobrych perspektyw makroekonomicznych" - czytamy w raporcie.

W ocenie analityków Alior Bank jest najbardziej preferowaną ekspozycją w sektorze.

Wakacje na giełdzie

"W naszej ocenie akcjonariusze mniejszościowi skorzystają na planowanej przez PZU konsolidacji sektora bankowego, której osią ma być właśnie Alior Bank (poprzez lepszy parytet wymiany i synergie kosztowe)" - napisano.

Autorzy raportu wskazują, że biorąc pod uwagę zachowanie kursów akcji, na obecną chwilę jest już za późno na obstawianie banków "defensywnych" przeciwko "frankowym" (banki z istotną ekspozycją CHF spadły przeciętnie -18 proc. od początku roku, wobec -0,7 proc. dla banków z niską ekspozycją).

"Spośród defensywnych banków preferujemy Bank Handlowy (+trzymaj+), kosztem Pekao (+trzymaj+). Spośród notowanych z dyskontem banków z wysoką ekspozycją na CHF, preferujemy Millennium (+trzymaj+) wobec mBank (+trzymaj+)" - napisano.

Poniżej najnowsze rekomendacje DM PKO BP dla banków:

Bank         Rekomendacja  Cena docelowa

Alior Bank Kupuj 100 BZ WBK Trzymaj 324 B. Handlowy Trzymaj 98 ING BSK Trzymaj 134 mBank Trzymaj 405 Millennium Trzymaj 6,7 Pekao Trzymaj 174

(PAP)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Inwestor Wojtek: Rynek ma obecnie innych faworytów niż ja. W portfelu mam trzy nowe spółki
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki