REKLAMA

DM BDM zaleca kupno akcji Vistuli; wskazuje na potencjał rozwojowy spółki

2016-11-24 09:30
publikacja
2016-11-24 09:30

DM BDM w raporcie z 21 listopada rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Vistuli od zalecenia "kupuj". Cenę docelową ustalił na 3,87 zł.

Rekomendację wydano przy kursie 3,24 zł. W środę na zamknięciu za papiery firmy płacono 3,36 zł.

"Walory Vistuli stanowią w naszej opinii ciekawą propozycję inwestycyjną. Przede wszystkim wskazujemy na zdrowe fundamenty dwóch filarów grupy. W segmencie odzieżowym przyrosty z metra kwadratowego w minionych miesiącach prezentują wysokie, dwucyfrowe dynamiki, z kolei w części jubilerskiej brak rozdrobnienia rynku sprzyja utrzymywaniu marży na stałym poziomie w długim terminie" - napisano w raporcie.

Analitycy zwrócili uwagę na to, że spółka wciąż ma potencjał do zwiększenia wielkości sieci. Dodatkowo rentowność operacyjną odzyskała marka Deni Cler, która w poprzednich latach mocno obciążała wyniki skonsolidowane.

Według DM BDM, pozytywnie prezentuje się ścieżka wynikowa w nadchodzących okresach, co powinno podtrzymywać pozytywny sentyment do walorów spółki.

"W modelu zakładamy, że w latach 2017-18 grupa będzie się cały czas intensywnie rozwijać, co (w przypadku realizacji naszych założeń) może pozwolić na wzrost EBITDA z 59,4 mln zł w 2015 r. do 78,7 mln zł w 2018 r." - podano w raporcie. (PAP)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki