REKLAMA

DM BDM podniósł rekomendację dla Grupy Azoty i Puław, podtrzymał dla Polic

2016-08-02 14:27
publikacja
2016-08-02 14:27

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 28 lipca, podnieśli rekomendację dla Grupy Azoty do "redukuj" ze "sprzedaj", a dla ZA Puławy do "akumuluj" z "trzymaj". Rekomendacja dla ZCh Police została podtrzymana na poziomie "trzymaj".

Analitycy zmienili także ceny docelowe dla spółek.

Ceny docelowe Grupy Azoty i ZA Puławy zostały podwyższone odpowiednio do: 65,8 zł (z 60,2 zł) oraz 239 zł (z 175 zł). Z kolei cena docelowa Polic została obniżona do 21,3 zł z 23 zł.

GRUPA AZOTY

Jak podano, analitycy zmienili rekomendację i cenę docelową spółki z uwagi na relatywnie słabsze wyniki w drugim kwartale tego roku (szczególnie po stronie nawozów wieloskładnikowych), wysoki CAPEX i w konsekwencji ujemne FCF, a także premię w wycenie do głównego konkurenta Yara i ryzyko realizacji projektów inwestycyjnych "niekoniecznie zbieżnych z interesami mniejszościowych akcjonariuszy".

ZCh POLICE

"Biorąc pod uwagę możliwość rozczarowania wynikami finansowymi w II kw. (dynamika oczyszczonej EBITDA -40 proc. rdr), a także brak oszczędności z tytułu wydobycia własnych fosforytów (wykrycie nieprawidłowości w senegalskiej spółce - przedwczesne zakończenie wydobycia) obniżamy prognozy wyników finansowych dla spółki w najbliższych latach, a także wycenę do 21,3 zł/akcję utrzymując rekomendację +trzymaj+" - napisano w raporcie.

Analitycy wskazali, że projekt PDH, którego realizacja wydaje się być zagrożona przez koncepcję zgazowania węgla w Kędzierzynie, ma istotny, pozytywny wpływ na naszą wycenę rzędu 5,5 zł na akcję.

"Decyzja o jego zaniechaniu może wpłynąć na dalsze obniżenie wyceny spółki" - podano.

ZA PUŁAWY

W drugim kwartale tego roku analitycy oczekują relatywnie lepszych wyników finansowych Puław na tle Grupy Azoty.

"Wskazujemy na niską bazę sprzedanych nawozów w 2Q'15, zdecydowanie lepsze otoczenie w segmencie chemii (gł. melaminy) i najbardziej efektywny/elastyczny majątek produkcyjny pozwalający zneutralizować słabszą koniunkturę w segmencie nawozowym (przekierowanie mocznika na zastosowania techniczne i melaminę)" - napisali analitycy.

Jak podano, przy zmianie rekomendacji analitycy wzięli pod uwagę także niską wycenę rynkową, silny bilans i wysoką generację FCF (powyżej 10 proc. kapitalizacji).

We wtorek około godz. 14.02 na warszawskiej GPW za jedną akcję Grupy Azoty płacono 72,7 zł, za akcję Polic 20,64 zł, a za akcję Puław: 205,5 zł. (PAP)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~andrzej
jakie rekomendacje?przecież giełda to trup.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki