REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Czarnek zapowiada zwolnienie pracownika uczelni, który skrytykował Pawła Kukiza

2021-08-13 21:45, akt.2021-08-16 11:24
publikacja
2021-08-13 21:45
aktualizacja
2021-08-16 11:24
Czarnek zapowiada zwolnienie pracownika uczelni, który skrytykował Pawła Kukiza
Czarnek zapowiada zwolnienie pracownika uczelni, który skrytykował Pawła Kukiza
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FotoNews

Ten naukowiec, który obrzydliwie wyrażał się na temat posła Pawła Kukiza, z jednego z ważnych miast w Polsce, nie będzie na tej uczelni pracował - powiedział w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podkreślił, że wśród kadry polskich naukowców nie ma miejsca na tego rodzaju hejterów.

Czarnek odniósł się w piątek w TVP Info do krytyki m.in. ze strony opozycyjnych polityków i naukowców skierowanej pod adresem lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza po środowym posiedzeniu Sejmu, podczas którego odbyła się reasumpcja głosowania w sprawie odroczenia obrad do września oraz uchwalona została nowelizacja tzw. ustawy medialnej. Zmienia ona zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

"Paweł Kukiz jest hejtowany w sposób skandaliczny" - ocenił szef MEiN. "Ten naukowiec, który w ten sposób obrzydliwie wyrażał się na temat posła (Pawła) Kukiza, z jednego z ważnych miast w Polsce, nie będzie na tej uczelni pracował" - powiedział Czarnek, odnosząc się do krytycznego głosu w sprawie Kukiza od jednego z polskich naukowców. Jak podkreślił, "nie ma miejsca na tego rodzaju hejterów wśród kadry polskich naukowców".

Wcześniej Czarnek napisał na Twitterze, że posłom: Pawłowi Kukizowi, Jarosławowi Sachajce i Stanisławowi Żukowi należą się wielkie słowa uznania i wsparcia. "Jesteście dumnymi, polskimi Parlamentarzystami. A Ci co hejtują i brutalnie atakują Was i Wasze rodziny, nie są godni miana polskiego polityka. Jesteśmy z Wami" - podkreślił minister.(PAP)

ipa/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
kris74keh
Nie skrytykował tylko wylał wiadro pomyj, a to zasadnicza róźnica.
santoriusz
Jeżeli uczelnia jest publiczna to powinni go na zbity łep pogonić. Ja przynajmniej nie życzę sobie aby osoba zatrudniona za publiczne pieniądze, mająca dawać przykład swoim zachowaniem młodym ludziom pyszczyła gdzieś używając inwektyw. Kiedyś nauczyciel, to był wzór cnót wszelakich. Jeżeli facet nie potrafi się Jeżeli uczelnia jest publiczna to powinni go na zbity łep pogonić. Ja przynajmniej nie życzę sobie aby osoba zatrudniona za publiczne pieniądze, mająca dawać przykład swoim zachowaniem młodym ludziom pyszczyła gdzieś używając inwektyw. Kiedyś nauczyciel, to był wzór cnót wszelakich. Jeżeli facet nie potrafi się zachować to niech gnój przerzuca, toć żadna praca nie hańbi.
konserwa
Przesladowanie ludzi ze wzgledu na poglady polityczne jest przestepstwem. Czy w pis jest ktoś kto nie zlamal prawa. Poczawszy od maliniaka ktory lamie konstytucje poprzez ministra sprawiedliwosci nekajacego sedziow, kim trzeba byc by na nich głosować?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki