Cube.ITG w ramach porządkowania grupy zawarła przedwstępną umowę sprzedaży za 12,5 mln zł zorganizowanej części przedsiębiorstwa dedykowanej świadczeniu rozproszonego serwisu IT - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
Sprzedaż części przedsiębiorstwa przez Cube.ITG jest częścią strategii, która zakłada stworzenie kompleksowej grupy kapitałowej oferującej usługi w kluczowych obszarach działalności oraz rozwijającej własne produkty charakteryzujące się dużą rentownością.
"Dzięki zawartej umowie, możemy jeszcze efektywniej kontynuować proces zmniejszania kosztów obsługi zadłużenia, a uwolniony potencjał wykorzystać na finansowanie realizacji dużych projektów informatycznych, co będzie widoczne w wynikach w kolejnych kwartałach" - powiedział prezes Cube.ITG Paweł Witkiewicz, cytowany w komunikacie.
Firma Sescom, która jest stroną transakcji, wpłaciła już zaliczkę w wysokości 3,75 mln zł. Pozostała kwota transakcji będzie rozliczona w dwóch częściach na przełomie marca i kwietnia 2016 roku.

Cube.ITG dostarcza rozwiązania dla wielu sektorów: bankowość i finanse, zdrowie, retail i multimedia, a także administracja publiczna, telekomunikacja, energetyka. Na rzecz spółki pracuje ponad 400 specjalistów z różnych dziedzin informatyki. Realizują oni projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczą usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT.
Od 2009 r. spółka była notowana na NewConnect, a w 2014 roku firma zadebiutowała na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych. (PAP)
pr/ osz/




























































