Cloud Technologies, notowana na NewConnect spółka zajmująca się monetyzacją cyfrowych danych, kupuje hiszpańską firmę technologiczną The Linea1 MKT S.L. za 1,87 mln euro - podała spółka w komunikacie. Cloud Technologies zapłacił już za udziały 120 tys. euro.


Cloud Technologies poinformował, że transakcja ma na celu rozbudowę międzynarodowej sieci dystrybucji danych, a tym samym stanowi realizację strategii spółki na lata 2021- 2023, zakładającą zwiększenie przychodów w segmencie sprzedaży danych.
"Podmiot nabywany to hiszpańska firma technologiczna z branży marketingu internetowego, działająca na rynkach hiszpańskojęzycznych i współpracująca z globalnymi odbiorcami danych. Podmiot nabywany dzięki akwizycji może wzbogacić posiadane przez siebie zasoby o dane dostarczane przez spółkę i w ten sposób przyczynić się do szybkiego wzrostu przychodów obu stron. Po przeprowadzonej transakcji podmiot nabywany będzie w dalszym ciągu zarządzany przez dotychczasowych udziałowców będących jednocześnie założycielami spółki" - napisano w komunikacie(PAP Biznes)
epo/ gor/






























































