REKLAMA

Bundestag zabroni wnoszenia na swój teren kusz, łuków, a nawet proc

2019-04-05 11:58
publikacja
2019-04-05 11:58
YAY Foto

Prezydium i konwent seniorów niemieckiego parlamentu chce zmienić regulamin tej instytucji, aby nie wolno było wnosić na jej teren m.in. kusz, łuków i proc. Dotychczas nie istniał sformułowany wprost zakaz przychodzenia do parlamentu z bronią.

Zgodnie z projektem zmiany regulaminu, do którego dotarła grupa wydawnicza RedaktionsNetzwerk Deutschland, od 10 kwietnia nie wolno będzie wnieść do Bundestagu m.in. "broni, amunicji, materiałów wybuchowych, niebezpiecznych narzędzi".

Do zabronionych przedmiotów zaliczone zostały oprócz broni palnej również łuki, kusze, strzały, proce, paralizatory i "wszelkiego rodzaju noże".

Prezydium i konwent seniorów Bundestagu postanowiły zmienić regulacje po incydencie z udziałem współpracownika jednego z posłów narodowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD). W lutym br. podczas wizyty w Komisji Europejskiej w Brukseli znaleziono u niego nóż. Mężczyzna tłumaczył, że chodzi z nim do Bundestagu i zostawia przed bramkami kontroli bezpieczeństwa.

Z Berlina Artur Ciechanowicz

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
raficus
A co z dobrze nateperowanymi ołówkami? Je tez powinni zabronić! Niech od dzisiaj do Bundestagu będą wnoszone tylko tępe ołówki, które będą pięknie odzwierciedlać inteligencje tamtejszych polityków :-)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki