REKLAMA

Bułgaria: mafijne porachunki w kurorcie Słoneczny Brzeg

2016-06-09 02:13
publikacja
2016-06-09 02:13

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ciężko ranne w strzelaninie, do jakiej doszło w środę w dyskotece w nadmorskim kurorcie Słoneczny Brzeg w Bułgarii. Jednym z rannych jest szef mafii narkotykowej Dymitar Żeliazkow.

fot. / / YAY Foto

Do strzelaniny doszło późnym wieczorem, kiedy Żeliazkow wraz z liczną ochroną wchodził do dyskoteki. Jeden z jego ochroniarzy zginął na miejscu, Żeliazkow i drugi jego ochroniarz są ciężko ranni.

44-letni Żeliazkow jest jednym z najbardziej znanych szefów mafii narkotykowej w Bułgarii. Na początku obecnej dekady stanął przed sądem po oskarżeniu go o handel narkotykami. Po porozumieniu z prokuraturą został skazany na cztery lata pozbawienia wolności, z których część spędził w areszcie domowym.

W 2001 r. bomba, podłożona w samochodzie Żeliazkowa, zabiła jego żonę, szwagra i ochroniarza.

Niedawno zeznawał on w procesie innego bossa narkotykowego, Złatomira Iwanowa, którego sąd skazał na 6 lat więzienia. Po odliczeniu czasu, spędzonego w areszcie śledczym i domowym, okazało się, że Iwanow siedzieć nie będzie ani dnia.

Czterech innych bossów narkotykowych - bracia Nikołaj i Krasymir Marinowowie oraz Płamen Galew i Angeł Christow - od lat ukrywają się za granicą i są poszukiwani międzynarodowymi listami gończymi.

Z Sofii Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~aaaaa
Taniej dla Polaków będzie, inne nacje się wystraszą ale nam nic nie straszne...
Lecę tam już w sierpniu
~Ewelina
demokracja i praworządność w BUŁGARII buhahahaah
~sds
fajnie jest zarabiać miliony na handlu narkotykami, wymuszeniami, porwaniami itd. i nie siedzieć za to w więzieniu ani dnia :D...a ja 5 zł nie zapłace do US i dostane 3 lata
~tomasz
...moźe ucywilizują swoją gangsterkę i załoźą bank?
~asd
HA HA
brawo bardzo bardzo dobre
~taki_jeden
na pewno sa w polsce, tutaj nikt im nic nie zrobi :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki