REKLAMA

Brytyjski milioner i właściciel luksusowych hoteli zamordowany w swej posiadłości

2021-04-08 23:22
publikacja
2021-04-08 23:22
fot. Ian Francis / Shutterstock

Jeden z najbogatszych ludzi Wielkiej Brytanii został zamordowany na terenie własnej posiadłości - poinformowała w czwartek policja. 83-letni Richard Sutton był m.in. właścicielem dwóch pięciogwiazdkowych hoteli w centrum Londynu i szeregu innych nieruchomości.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie posiadłości Suttona w hrabstwie Dorset na południu Anglii. Mężczyzna został śmiertelnie dźgnięty nożem, zaś towarzysząca mu kobieta - jego długoletnia partnerka życiowa -, została ciężko ranna i przebywa obecnie w szpitalu w Bristolu. Jej stan jest oceniany jako krytyczny.

W Londynie aresztowano w związku z podejrzeniem morderstwa 34-letniego mężczyznę z miejscowości Gillingham w hrabstwie Dorset. Został on przewieziony do szpitala w związku obrażeniami, które nie zagrażają jego życiu. Jak podała policja, ofiara oraz domniemany sprawca się znali.

W ubiegłorocznej edycji rankingu najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii - Sunday Times Rich List - Sutton zajął 435. miejsce, a jego majątek oszacowano na 301 milionów funtów. Należały do niego m.in. pięciogwiazdkowe hotele Sheraton Grand i Athenaeum w centrum Londynu, a także szereg posiadłości ziemskich. (PAP)

bjn/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
W Ameryce sami miliarderzy, będąc milionerem i jednym z najbogatszych w kraju...?

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki