REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl. Dziś specjalne wydanie serwisu. Debata o 12:00

Borys: Aktywa w zarządzaniu przez fundusze PPK są obecnie na poziomie 3,3 mld zł

2021-02-22 10:00
publikacja
2021-02-22 10:00
Borys: Aktywa w zarządzaniu przez fundusze PPK są obecnie na poziomie 3,3 mld zł
Borys: Aktywa w zarządzaniu przez fundusze PPK są obecnie na poziomie 3,3 mld zł
fot. Przemek Barankiewicz / / Bankier.pl

Aktywa w zarządzaniu przez fundusze PPK są obecnie na poziomie 3,3 mld zł - powiedział w poniedziałek w telewizji BIZNES24 prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. PFR liczy, że po wdrożeniu całego programu liczba uczestników PPK sięgnie 3-3,5 mln osób.

"Aktywa w zarządzaniu przez fundusze PPK przekroczyły w lutym 3 mld zł, są już na poziomie 3,3 mld zł" - powiedział Borys.

"Jesteśmy po trzech etapach wdrażania programu. Teraz do kwietnia czwarty etap obejmujący sektor finansów publicznych i do 10 maja - mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające 19 pracowników bądź mniej. Liczby, że w wyniku wdrożenia całego tego programu będziemy mieli około 3-3,5 mln uczestników PPK" - dodał. (PAP Biznes)

pat/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kiniaa
I jak widać ppk się rozwijają, co jest pozytywną wiadomością, szczególnie dla uczestnika jak ja. A pozostałam w programie, bo nie mogłem sobie odmówić oszczędzania, gdzie do całości dokłada się pracodawca
molenda333
Na pewno ppk jest opłacalne, zresztą to juz kilka osób napisało, nawet M Rogala na swoim blogu. Pisze on że ppk w przeciągu 12 miesięcy m ponad 150% zysku. Wiec liczby mówią same za siebie. To na pewno dobra forma odkładania pieniędzy i wiele osób juz sie o tym przekonało.
harrytracz
Te aktywa dają niecałe 20 mln PLN zysku dla funduszy za zarządzanie. "Zarządzanie" czyli ładowanie bez zastanowienia w WIG20, mWIG i obligacje. Tak nakazuje ustawa i inwestycyjnego pola do manewru nie ma. Zarządzać w ten sposób każdy głupi potrafi dlatego ścigam się z funduszami kto będzie miał wiekszą stopę Te aktywa dają niecałe 20 mln PLN zysku dla funduszy za zarządzanie. "Zarządzanie" czyli ładowanie bez zastanowienia w WIG20, mWIG i obligacje. Tak nakazuje ustawa i inwestycyjnego pola do manewru nie ma. Zarządzać w ten sposób każdy głupi potrafi dlatego ścigam się z funduszami kto będzie miał wiekszą stopę zwrotu. Dlatego nie ma mnie w PPK :)

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki