Biden wezwał Ukrainę i Rosję do deeskalacji napięcia na Krymie

Wiceprezydent USA Joe Biden podczas piątkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką zaapelował, aby zarówno Ukraina, jak i Rosja "wniosły swój wkład" w deeskalację napięcia na Krymie.

Jak przekazał w oświadczeniu Biały Dom, zarówno Biden, jak i Poroszenko byli zgodni co do tego, że obecny kryzys może zostać rozwiązany jedynie na drodze politycznej i dyplomatycznej.

W środę rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa podała, że Ukraińcy planowali przeprowadzenie na zaanektowanym przez Rosję w 2014 roku Krymie ataku terrorystycznego, którego celem miała być krytyczna infrastruktura.

Po doniesieniach FSB prezydent Władimir Putin oskarżył Ukrainę o stosowanie "praktyki terroru" w celu sprowokowania nowego konfliktu.

Informacjom FSB zaprzeczyły kategorycznie ukraińskie ministerstwo obrony i wywiad wojskowy, który według Moskwy miał organizować dywersję. Poroszenko oświadczył natomiast, że rosyjskie oskarżenia to fantazje i cyniczny pretekst do dalszych militarnych gróźb wobec Kijowa.(PAP)

mmi/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~zydozerca

Biden,Kaganowie,Victoria Nuland,G.Soros.... - żydzi odpowiedzialni za Majdan,zbrodnie najemników z Blackwater itp.,przewrót rządowy na UPAdlinie ,prowokacje i konflikt z Rosją - co ta hołota robi na wolności ? Jazda z banderowcami do piekła !

! Odpowiedz
0 0 ~Janko

Joe Biden wiceprezydent USA martwi się o interesy swojego synalka na Ukrainie bo interes lukratywny.Miliardowe obroty(w $) rosną co roku.Jak widać hacjenda Kwaśniewskiego za 20 mln zł na Mazurach to pryszczyk przy jego dochodach.

http://burisma.com/en/board-of-directors/

http://www.tokfm.pl/blogi/poprzeczka/2014/05/co_wiemy_o_burisma_holdings/1

poczytać warto i wiedzieć jak bonzowie okradają Ukraińców.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil