REKLAMA

Biden: Nie będę prosił Arabii Saudyjskiej o zwiększenie wydobycia ropy naftowej

2022-06-30 16:12, akt.2022-06-30 16:18
publikacja
2022-06-30 16:12
aktualizacja
2022-06-30 16:18
Biden: Nie będę prosił Arabii Saudyjskiej o zwiększenie wydobycia ropy naftowej
Biden: Nie będę prosił Arabii Saudyjskiej o zwiększenie wydobycia ropy naftowej
/ Reuters

Nie będę prosił Arabii Saudyjskiej o zwiększenie wydobycia ropy naftowej, ale mam nadzieję, że państwa Zatoki Perskiej będą na tyle rozsądne, by to zrobić - powiedział w czwartek w Madrycie prezydent USA Joe Biden po zakończeniu szczytu NATO. Wyraził też przekonanie, że uda się doprowadzić do nałożenia limitu ceny na rosyjską ropę.

"Nie będę o to prosił. Wskazałem im (państwom Zatoki Perskiej - PAP), że generalnie powinni zwiększyć wydobycie ropy naftowej (...). I mam nadzieję, że zobaczymy, jak to robią, bo jest to w ich interesie, a do tego mają realne obawy na temat tego, co się dzieje w Iranie" - oświadczył prezydent USA, odpowiadając na pytanie o swą lipcową podróż na Bliski Wschód, w tym na spotkanie Rady Współpracy Zatoki Perskiej w Arabii Saudyjskiej.

Pytany o to, jak długo amerykańscy kierowcy będą musieli płacić dodatkową cenę na stacjach w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, Biden odparł, że "tak długo, jak trzeba", bo Zachód nie może pozwolić Rosji na odniesienie zwycięstwa na Ukrainie i "pójście dalej". Zaznaczył jednak, że jego zdaniem uda się nałożyć limit ceny na rosyjską ropę.

"W efekcie powiedziałem im (Rosjanom): pozwolimy wam czerpać zyski z tego, co wydobywacie, ale nie po wygórowanych cenach, które teraz wyznaczacie (...). Myślę, że to uda się zrobić" - powiedział prezydent USA. (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (17)

dodaj komentarz
tom979
Wstąpienie do NATO było poważnym błędem dla wielu krajów. Taka Polska to ludzie sobie myśleli, że po co teraz się zbroić skoro tak potężny sojusz w razie czego nam pomoże? Lepiej było wydawać na przywileje socjalne. Zlikwidowano pobór do wojska. Armię zmniejszono znacznie. Sprzęt przestarzały. Nie ma się czym bronić. Tak myśleli Wstąpienie do NATO było poważnym błędem dla wielu krajów. Taka Polska to ludzie sobie myśleli, że po co teraz się zbroić skoro tak potężny sojusz w razie czego nam pomoże? Lepiej było wydawać na przywileje socjalne. Zlikwidowano pobór do wojska. Armię zmniejszono znacznie. Sprzęt przestarzały. Nie ma się czym bronić. Tak myśleli wszyscy sojusznicy. Efekt jest taki, że jak przychodzi wojna to nie ma żołnierzy, nie ma broni, nie ma amunicji. Co z tego że jest technologia jak nie ma sprzętu i nie ma z co go kupić. Państwa zachodnie to bankruci. Teraz dochodzi kryzys energetyczny i prawdopodobnie wielki krach gospodarczy. Jedynie USA mają jakąś armię ale oni też niedługo zbankrutują. Za dużo długów. Wątpię że oni będą bronić Europy za wszelką cenę. Niedługo będzie się działo.
mirek6504
Panie Joe naucz swoich ludzi oszczędności w gospodarowaniu paliwami a nie prosić o wydobycie niech samochody ciężarowe zaczną oszczędzać paliwa a nie kotłują ponad miarę bo paliwo tanie albo ktoś przegra wybory nie tędy droga
zoomek
Pom prostu już mu powiedzieli więc wie że niema czego szukać.
sowa300
" Zaznaczył jednak, że jego zdaniem uda się nałożyć limit ceny na rosyjską ropę."
==============
Limit ceny na rosyjską ropę? A niby jak? Tzn. USA i Europa ustali sobie, że limit ceny na rosyjską ropę nie może przekroczyć przykładowo 70 dolarów/baryłka. No i co? Ustalą sobie taki limit i co dalej? Ropa będzie po 120
" Zaznaczył jednak, że jego zdaniem uda się nałożyć limit ceny na rosyjską ropę."
==============
Limit ceny na rosyjską ropę? A niby jak? Tzn. USA i Europa ustali sobie, że limit ceny na rosyjską ropę nie może przekroczyć przykładowo 70 dolarów/baryłka. No i co? Ustalą sobie taki limit i co dalej? Ropa będzie po 120 dolców na giełdzie ale Rosja nie może sprzedawać powyżej 70 dolarów.
To może też ustalmy limit ceny na smartfony od appla, że cena nie może przekroczyć w Polsce kwoty 100 zł. Albo górny limit ceny na Mercedesy w USA - max cena za merca to 5 tyś dolców.
Proponuję jeszcze górny limit ceny na złoto i limit ceny na bawełniane koszule z Chin.
itso_zasob_ostateczny
taka jest wojna okropność
loloo1977
"...wskazalem im... " to wiele mowi.....
inwestor.pl
Joe, kolega prosi, żebyś uratował WIG20. Wzamian oferuje swoją słynną czapeczkę z daszkiem, która odmładza o 10 lat.
tecdswv4t
Troszkę tym ludziom kreujących naszą rzeczywistość pomieszało się w głowach od braku dostatecznej ilości tlenu na tym górskim spotkaniu g7 w Niemczech.
pstrzezek
No i pięknie. Znowu 50% twoich wpisów pod artykułem. Norma sama się nie wyrobi Wania ;)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki