REKLAMA

Bezpłatne leki dla seniorów już po 70. urodzinach

2021-10-25 07:20
publikacja
2021-10-25 07:20

Program bezpłatnych leków dla osób po 75. roku życia zostanie rozszerzony o osoby 70 plus. Senacki projekt ustawy, która ma na to pozwolić, nie ma raczej szans na przyjęcie, ale Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza przygotowania własnej ustawy - czytamy w poniedziałkowym "Super Expressie".

Bezpłatne leki dla seniorów już po 70. urodzinach
Bezpłatne leki dla seniorów już po 70. urodzinach
fot. Daniel Mróz / / FORUM


Gazeta przypomina, że od 2016 r. seniorzy po 75. roku życia otrzymują bezpłatne leki m.in. na osteoporozę, przerost prostaty i nadciśnienie. Na liście darmowych leków są już 2184 pozycje.

"Super Express" zapytał Ministerstwo Zdrowia, czy leki 70 plus to realny pomysł.

Okazuje się, że resort ma zastrzeżenia do senackiego projektu, bo nie określono w nim sposobu sfinansowania programu. Ministerstwo postanowiło przeanalizować, gdzie znaleźć potrzebne fundusze. Jeśli znajdzie je w budżecie, przygotuje własny projekt ustawy o lekach 70 plus. "Nie wiadomo tylko, kiedy to nastąpi" - uprzedza biuro prasowe resortu zdrowia.

"Ministerstwo chce przyznać darmowe leki młodszym seniorom, ale ogłosi to, jako swój sukces, a nie Senatu" - mówi gazecie jeden z analityków rynku farmaceutycznego. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
forfun
spoko jak na razie to seniorzy mający mieć szczepionki przeciw grypie za darmo płacą 100% choć z ustawy nie powinni.
nie namawiam ale skoro mówią że jest a nie ma to ktoś tu kłamie
wwojtekw
Ważne, że w TVP można non stop tłuc ludziom do łbów, że państwo się troszczy o seniorów. Jak coś jest niezgodne z prawdą to tym gorzej dla prawdy

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki