Będą podwyżki w Idea Banku

analityk Bankier.pl

Idea Bank poinformował swoich klientów o planowanych podwyżkach w cenniku. Bank wprowadza opłatę warunkową do rachunków biznesowych, podnosi opłatę za kartę debetową, wprowadza nowe opłaty za korzystanie z bankomatów i dokonywanie wpłat w placówkach.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Idea Bank zmienia cennik dla klientów detalicznych. Jak się okazuje, zmiana nie ominie także klientów firmowych. Nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać od 1 października 2018 r. Pojawi się w niej opłata warunkowa prowadzenie Konta Firma To Ja, Konta Branżowego, Konta Przedsiębiorczy Radca Prawny, która będzie wynosić 15 zł (teraz 0 zł).

(fot. Jaap Arriens / ZUMA Press)

Konta będą nadal bezpłatne dla klientów, którzy spełnią jeden z poniższych warunków:

  • mają rachunek w banku krócej niż 24 miesiące lub
  • wykonają min. 1 przelew do ZUS-u z tego rachunku w miesiącu kalendarzowym lub
  • posiadają aktywną umowę leasingu zawartą z Idea Getin Leasing.

Bank podniesie też opłatę warunkową za obsługę karty debetowej z 4,99 zł do 8 zł. Żeby jej uniknąć trzeba będzie wykonać transakcję kartą na kwotę 400 zł dla kart wydanych od 5 stycznia 2013 r. lub 300 zł dla kart starszych. Alternatywny warunek zwalniający z opłaty za kartę to dokonanie wpłat gotówki w bankomatach lub wpłatomatach wskazanych przez bank na łączną kwotę nie niższą niż 1000 zł.

Bank wprowadza nową opłatę za przekroczenie limitu 100 tys. zł miesięcznie dla wpłat we wpłatomatach i bankomatach (dotyczy także mobilnego wpłatomatu). Będzie sumował wszystkie wpłaty gotówki przez klienta w danym miesiącu w tych urządzeniach. Jeżeli suma wpłat będzie niższa niż 100 tys. zł, to nadal nie będzie prowizji z tego tytułu. Jeżeli suma przekroczy 100 tys. zł miesięcznie, to bank naliczy prowizję wynoszącą 0,39 proc. od nadwyżki powyżej 100 tys. zł.

Pojawi się także opłata za wpłatę gotówki w oddziale w wysokości 0,5 proc. kwoty transakcji, nie mniej niż 10 zł. Zmienią się także zasady korzystania z bankomatów. Za darmo będzie tylko pięć pierwszych wypłat w danym miesiącu. Od szóstej i każdej następnej bank będzie pobierał prowizję w wysokości 1 proc. wypłacanej kwoty.

Klienci będą mogli uniknąć zarówno opłat za wpłatę w oddziale, jak i nowych prowizji za korzystanie z bankomatów, jeśli wykupią pakiet „All Inclusive”. Pakiet kosztuje 20 zł miesięcznie, a jego zakres obejmuje wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju, wypłaty i wpłaty gotówki w oddziale.

Bank wycofuje ponadto z oferty Konto Cash Flow oraz usługę cashback w terminalach POS. Polega ona na wypłacie gotówki podczas robienia zakupów. Konto Cash Flow pozostanie w bieżącej obsłudze.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 echo_fan

Bankrutem? Nie wiesz co piszesz... Bank traci płynność jak nie ma z czego wypłacić depozytów, a nic nie wskazuje aby to miało miejsce. Nie pojawiły się nagle lokaty z dużo wyższym oprocentowaniem niż rynek, a to jest normalne zachowanie gdyby brakowało kasy. Po za tym pomyśl logicznie - wprowadzenie opłat świadczy o tym, że nie ma problemów z płynnością. Przecież zawsze wyższe odpłaty to odpływ klientów. Skoro je wprowadzają to znaczy, że mają dużo gotówki i mogą sobie pozwolić na ten odpływ. Bank co najwyżej jest bankrutem jeśli chodzi o reputację, bo część nieświadomych czyta takie bzdury jakie wypisujesz

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 czytacz

Jak nie ?dają nawet 3 procent,a jaki inny bank tyle daje?

! Odpowiedz
3 0 echo_fan odpowiada czytacz

Nest - 4 proc. Handlowy - 4 proc. Plus Bank - 4 proc.
Więcej: https://najlepszelokaty.pl/ranking-lokat

! Odpowiedz
0 3 kaczka-po-smolensku odpowiada echo_fan

dziecko to są lokaty do 10 tysi idea bank daje 3,2 procent do miliona

! Odpowiedz
6 11 hatlik1

I po Banku nie dość ze obracają naszą kasą to jeszcze opłaty nakładają idea bank juz jest bankrutem dlatego trzeba uciekać pierwszym pamiętajcie ze bank moze wtrzymać pieniądze jak uzna ze sie bardzo pogorsyło

! Odpowiedz
14 63 marekrz

Tonący brzytwy się chwyta

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne