REKLAMA

Banki stawiają na bankowość detaliczną i kredyty hipoteczne

2007-01-23 08:00
publikacja
2007-01-23 08:00
W tym roku banki widzą szanse na rozwój w segmencie detalicznym i w kredytach hipotecznych. Na dalszym planie jest obsługa małych i średnich firm, na którą bankowcy liczyli w roku ubiegłym – pisze Parkiet.
Jak wynika z sondażu Pentora, bankowcy uważają, że największe możliwości rozwoju w tym roku będzie dawać bankowość detaliczna. Taką odpowiedź udzieliło 32 proc. ankietowanych (przed rokiem było to 27 proc.). Kolejne 21 proc. sądzi, że największe możliwości tkwią w kredytach hipotecznych (rok temu uważało tak 13 proc. uczestników badania). Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, ocenia, że w tym roku możliwe jest sprzedanie przez krajowe banki "hipotek" o wartości 57 mld zł (w ub.r. wartość takich kredytów wyniosła 41,4 mld zł).

Szansę w obsłudze małych i średnich firm widzi w tej chwili 25 proc. przedstawicieli banków, o 11 pkt proc. mniej niż przed rokiem. Eugeniusz Śmiłowski z Pentora uważa, że mniejsze nadzieje związane z obsługą sektora MSP można tłumaczyć na dwa sposoby: albo na tym rynku nastąpił tak duży postęp, że już nie ma możliwości rozwoju, albo dotychczasowe wyniki nie są satysfakcjonujące.

Na podstawie: Parkiet / www.parkiet.com
Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki