REKLAMA
WAŻNE

BORUTA-ZACHEM S.A.: Zawarcie umowy o zachowaniu poufności – rozpoczęcie negocjacji

2020-09-23 19:48
publikacja
2020-09-23 19:48
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 11 / 2020
Data sporządzenia: 2020-09-23
Skrócona nazwa emitenta
BORUTA-ZACHEM S.A.
Temat
Zawarcie umowy o zachowaniu poufności – rozpoczęcie negocjacji
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Boruta - Zachem S.A. z siedzibą w Bydgoszczy (dalej: "Spółka") informuje, iż w dniu 23 września 2020 r. Spółka oraz InventionBio Sp. z.o.o. (dalej: “InventionBio”), podpisały z Funduszem Inwestycyjnym Elbrus Capital Management S.A. („dalej: Elbrus) z siedzibą w Genewie Umowę o zachowaniu poufności („Umowa”), w której Strony wyraziły wolę podjęcia ewentualnej współpracy w zakresie inwestycji Elbrus w Spółkę bądź w InventionBio.

Umowa o poufności została zawarta w związku z rozpoczęciem negocjacji w sprawie potencjalnej inwestycji przez Elbrus w Spółkę lub InventionBio, którą może być w szczególności bezpośredni zakup akcji Spółki lub InventionBio. („Planowana transakcja”);

Zawarcie umowy o zachowaniu poufności nie rodzi po żadnej ze Stron zobowiązań finansowych, natomiast jest to pierwszy etap w negocjacjach związanych z ewentualnym zaangażowaniem kapitałowym przez Elbrus w Spółkę lub InventionBio.

Jednocześnie Spółka informuje, że wyklucza w najbliższym czasie emisję akcji w Boruta-Zachem S.A. dla Elbrus. Inwestycja Elbrus w Spółkę może nastąpić jedynie poprzez bezpośrednie nabycie akcji na rynku giełdowym. Natomiast Spółka nie wyklucza ewentualnego podwyższenia kapitału, po przejęciu, w InventioBio i ewentualnego objęcia nowej emisji akcji w InventionBio przez Elbrus.

Elbrus Capital Management SA to niezależny szwajcarski fundusz w zakresie instytucjonalnych inwestycji kapitałowych z siedzibą w Genewie, z doświadczeniem na rynku akcji publicznych sięgający 1998 r. Flagowym funduszem firmy jest The Elbrus Fund, uruchomiony w 2006 r., który stosuje unikalne podejście do zarządzanie zmiennością w procesie inwestycyjnym, umożliwiające globalnym inwestorom uzyskanie atrakcyjnego profilu ryzyka i zwrotu na wschodzących europejskich rynkach akcji.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-09-23 Artur Bielski Prezes Zarządu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki