REKLAMA

BFG wsparł Alior Bank dotacją 15,9 mln zł na restrukturyzację SKOK-u św. Jana z Kęt

2015-01-02 13:33
publikacja
2015-01-02 13:33
BFG wsparł Alior Bank dotacją 15,9 mln zł na restrukturyzację SKOK-u św. Jana z Kęt
BFG wsparł Alior Bank dotacją 15,9 mln zł na restrukturyzację SKOK-u św. Jana z Kęt
fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska / / FORUM

Bankowy Fundusz Gwarancyjny w procesie restrukturyzacji SKOK im. św. Jana z Kęt wsparł Alior Bank dotacją w wysokości 15,9 mln zł - poinformował BFG w komunikacie.

BFG wspadł Alior Bank dotacją w wysokości 15,9 mln zł (fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska / FORUM)

Fundusz podał, że dotacja wynika z różnicy pomiędzy przejmowanymi zobowiązaniami z tytułu środków gwarantowanych, a przejmowanymi prawami majątkowymi SKOK-u, wyliczonej na podstawie sprawozdania finansowego Kasy na dzień przejęcia.

Fundusz podpisał także z bankiem umowę gwarancji pokrycia strat banku wynikających z przejętych praw majątkowych.

Alior Banku objął zarząd majątkiem tego SKOK-u w połowie sierpnia 2014 r.

Według wcześniejszych informacji wartość aktywów SKOK im. Św. Jana z Kęt wynosiła 0,22 proc. wartości aktywów Alior Banku. (PAP)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~tusekobak
TAKA DECYZJA BEZ KORUPCJI JEST NIEMOZLIWA!! GDZIE JEST ABW. BOR, PROKURTURA, POLICJA, SEJM, SENAT, TZW. NIE-RZAD PO-PAPRANCZY ORAZ OPOZYCJA WSZYSCY CICHO-SZA!!!!!! A SYJONISTYCZNE ZŁODZIEJE GRASUJĄ!!!
~30_bln_USD
Dopireo co otwarlem strone: www.baltic-room.com. WELLS JEST SYJONISTYCZNYM ZLODZIEJEM!!!
~bolowałek
ARIOR - TO JEWREJSKI BANK, KTORY KOPULOWAŁ Z PLICHTA I TUSKIEM ORAZ ROMANEM BAKIEM W RAMACH ZŁODZIEJSTWA POD NAZWA AMBER GOLD. tuseka , rostek i bielecki wyprowadzali kase klientów amber gold przezzydowski bank zwany ALIOR. a TERAZ KUMACIE O CO CHODZI ......
~Rose1
Wspólczuje …. wciąż wierzyć w bajki oszołomów….
~PB1964
Dziwne że BFG bierze pełne ryzyko na siebie, tym bardziej że jest to instytucja żyjąca kosztem klientów banków a udziela gwarancji prywatnemu bankowi !!!
~md
Nie pisz facet bzdur i zajmij sie czyms pozytecznym na czym sie znaszAlior przejmuje obowiązek wypłaty zgromadzonych w skok depozytów i otrzymuje prawo do kredytów udzielonych przez skok - jest to napisane jasno. BFG pokrył różnice. Lepiej zapłacić 16 mln zł bankowi, który chce ten burdel skokowski przejąc, niż wypłacić dziesiątki Nie pisz facet bzdur i zajmij sie czyms pozytecznym na czym sie znaszAlior przejmuje obowiązek wypłaty zgromadzonych w skok depozytów i otrzymuje prawo do kredytów udzielonych przez skok - jest to napisane jasno. BFG pokrył różnice. Lepiej zapłacić 16 mln zł bankowi, który chce ten burdel skokowski przejąc, niż wypłacić dziesiątki milionów złotych klientom z tytułu nieodzyskanych depozytów. Lepiej i dla BFG i dla klientów banków i dla BFG.
~lizak odpowiada ~md
Chce, ale nie musi. Jeśli zaś chce, to niech wykłada na swój interes ze swojej kieszeni, a nie podatników. Tym bardziej , że Alior w sposób iście przestępczy, ściąga nienależne zaległości z byłych już klientów Skoku. I robi to w sposób tak pewny siebie, że trudno o to, bez zgody i zaplecza politycznego... Jeśli zaś KNF dopuścił do Chce, ale nie musi. Jeśli zaś chce, to niech wykłada na swój interes ze swojej kieszeni, a nie podatników. Tym bardziej , że Alior w sposób iście przestępczy, ściąga nienależne zaległości z byłych już klientów Skoku. I robi to w sposób tak pewny siebie, że trudno o to, bez zgody i zaplecza politycznego... Jeśli zaś KNF dopuścił do takiego przejęcia przy pełnej świadomości zadłużenia Skoku, a teraz się okazuje, że Aliora na to nie stać, to gdzie jest prokuratura??? Oby Aliorowi czkawką ostatecznie zakończyła się ta transakcja!
~kl
Zamiast dofinansować skok, to finansują obcy bank który go przejął. Gdzie tu sens?
~koziołofiarny
Sens znają wtajemniczeni. Wszystkie SKOKi niebawem zakończą żywot. Dwa już upadły niewiadomo dlaczego. Coś tu bardzo capi.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki