REKLAMA

Przejazd autostradą doliczysz do rachunku za telefon

2020-03-12 11:04
publikacja
2020-03-12 11:04

Sieć Play wprowadziła możliwość doliczania opłat za przejazdy autostradami do rachunku za telefon – donosi serwis Telepolis.

fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Za pośrednictwem systemu Autopay można opłacić przejazdy autostradą A1 pomiędzy Toruniem i Gdańskiem oraz A4 na odcinku Katowice – Kraków. Rozwiązanie pozwala wjechać na autostradę bez zatrzymywania się na bramkach i pobierania biletów.

Wcześniej trzeba jednak pobrać aplikację Autopay lub założyć konto na stronie internetowej, podając przy tym markę, numer rejestracyjny samochodu. Do aplikacji należy także podpiąć kartę, z której pobierane będą pieniądze za przejazdy.

Nowym udogodnieniem dla abonentów sieci Play jest możliwość podania jako źródła płatności numeru telefonu. Co ważne, jest to rozwiązanie dla korzystających z Play na abonament.

Płatności za przejazdy autostradami A1 i A4 będą doliczane do rachunku za telefon. Być może jeszcze przed wakacjami system Autopay zacznie obowiązywać na autostradzie A2.

Przedstawiciele Play chwalą się, że to pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie, a drugie na świecie. Testy tego sposobu płatności za autostrady trwają w Stanach Zjednoczonych.

MKZ

Źródło:
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
1as
Fajna sprawa.
Wreszcie coś fajnego w Play.
Od razu w kosztach opłaty autostradowe.

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki