Asseco kupiło 51 proc. udziałów w hiszpańskiej spółce Tecsisa za 4,95 mln euro

2019-07-24 10:46
publikacja
2019-07-24 10:46

Asseco kupiło 51 proc. udziałów w hiszpańskiej spółce Tecsisa, która dostarcza rozwiązania IT dla sektora energetycznego za 4,95 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

/ fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Asseco poddało, że wartość transakcji może wzrosnąć maksymalnie do 7,96 mln euro w zależności od wyników wypracowanych przez hiszpańską spółkę w kolejnych latach.

Spółka poinformowała, że dzięki tej transakcji wzmocni swoją międzynarodową pozycję w sektorze utility, a także poszerzy portfolio produktów.

"Dzięki dołączeniu Tecsisa, Grupa poszerzy swoje portfolio produktowe o natywne rozwiązanie chmurowe, które będzie rozwijane wspólnie z hiszpańskim zespołem. Docelowo chcemy stworzyć system działający w oparciu o najlepsze funkcjonalności AUMS i Kommodo. Po akwizycji będziemy razem z Tecsisą zarządzać ponad czterdziestoma milionami punktów poboru energii elektrycznej i gazu na świecie" - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Piwowar, wiceprezes Asseco Poland.

Tecsisa specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla producentów oraz sprzedawców energii elektrycznej.

Tecsisa dostarcza natywne aplikacje chmurowe i Big Data, działające na platformie Kommodo. Jest to flagowy produkt spółki, który działa m.in. we włoskiej grupie energetycznej Enel i został wdrożony w kilkunastu krajach.

Spółka działa obecnie w Hiszpanii, Meksyku, Gwatemali, Peru i Argentynie i ma perspektywy rozwoju na kolejnych rynkach, m.in. w Portugalii, Chile, Panamie, Kolumbii oraz USA, Australii i RPA. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki