REKLAMA

Allegro wycofuje się z Niemiec

2017-03-24 12:02
publikacja
2017-03-24 12:02
fot. Hubert Śmietanka / Wikimedia Commons

Allegro Group w czerwcu ubiegłego roku uruchomiło niemiecką wersję serwisu skierowaną dla tamtejszych mieszkańców. Na portalu swoje ogłoszenia mieli wystawiać polscy sprzedawcy, którzy chcieli zwiększyć zasięg i dotrzeć do większej liczby klientów. Allegro.de odchodzi do przeszłości, ponieważ, jak twierdzi firma, jest to konsekwencja przyjęcia nowej strategii skupionej wokół polskiej wersji serwisu. 

/ Allegro.de

W czerwcu 2016 roku ruszyła niemiecka wersja serwisu aukcyjnego. Allegro wówczas zachęcało sprzedawców do korzystania z tej platformy: "Sprzedając na allegro.de otwierasz się na rynek o najprężniejszym wzroście w sektorze sprzedaży online w Europie i docierasz do 32 milionów Kupujących, z których każdy wydaje średnio pięć razy tyle co Polak" - czytamy na stronie polskiego Allegro. Okazało się jednak, że serwis nie będzie kontynuował niemieckiej wersji portalu. 

  - Decyzja ta jest konsekwencją przyjęcia przez nas strategii skupionej na rozwoju Allegro.pl, na którym musimy skoncentrować się w pełni. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu udało nam się bardzo szybko wspólnie wystawić blisko 1,5 mln ofert na konkurencyjnym rynku niemieckim.

- Doświadczenia te pozwolą w przyszłości sprawnie uruchamiać podobne projekty, gdy tylko zauważymy możliwe korzyści dla Sprzedających i Allegro - mówi w rozmowie z Bankier Michał Bonarowski, rzecznik prasowy Allegro.pl.

Jak donosi serwis mensis.pl, w tym tygodniu Allegro poinformowało użytkowników o zamknięciu portalu. Od 28 marca 2017 roku oferty zaczną być wyłączane, a tylko do 5 kwietnia 2017 roku sprzedawcy będą mogli zalogować się do swoich kont. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (33)

dodaj komentarz
~smark
W lutym ceny zrosły o xxx% za dodatki w aukcjach i niektóre prowizje! Czytajcie swoje rachunki uważnie i porównajcie je z poprzednimi! Allegro rżnie Polaków i pompuje kasę do RPA.
~AMS
Tworząc strefy marek allegro tj. mając dostęp do statystyk sprzedaży swoich klientów po pierwsze ich wydymali i przechwycili dystrybucję tychże produktów co w sprawnie działającym Państwie jak Niemcy jest gorącym tematem dla Urzędu Antymonopolowego. Ponadto SMA na terenie Niemiec naruszały by umowy dystrybucyjne w Tworząc strefy marek allegro tj. mając dostęp do statystyk sprzedaży swoich klientów po pierwsze ich wydymali i przechwycili dystrybucję tychże produktów co w sprawnie działającym Państwie jak Niemcy jest gorącym tematem dla Urzędu Antymonopolowego. Ponadto SMA na terenie Niemiec naruszały by umowy dystrybucyjne w danym kraju. Do tego Niemcy nie potrzebują konkurencji dla własnego biznesu. W naszym pięknym kraju presja wywierana przez allegro na sprzedawców też znajdzie pewnie swój finał w UOKiK, nie jest bowiem uczciwe budowanie oferty własnej allegro na bazie informacji pozyskanej dzięki odpłatnej usłudze dla firm handlowych. To tak jak by biuro księgowe zajmujące się świadczeniem usług na bazie informacji pozyskanej od własnego klienta skopiowało jego działalność. Prawnicy powinni się zająć tym tematem bo ktoś tu kogoś wali w rogi na gigantyczną skalę. Teraz po przejęciu rynku swoich klientów, narzuca się na nich dodatkowe obowiązki i opłaty by całkowicie zdominować handel - czyż to nie są monopolistyczne działania ? Gdyby bank widząc na przelewach kontrahentów własnych klientów, otworzył własny sklep internetowy na bazie tych informacji to sprawa zakończyła by się wielkim skandalem...
~mak
Sprzedaż na allegro miałaby sens gdyby marże były poniżej 5%. Jeżeli byłyby na poziomie 3 myślę że przestałoby się opłacać sprzedawać, bo konkurencja byłaby za duża. Ale to najwidoczniej ich polityka. Szalenie dziwne, że zamykają się na rynek niemiecki. Przecież to nie jest jakaś straszna filozofia napisać Sprzedaż na allegro miałaby sens gdyby marże były poniżej 5%. Jeżeli byłyby na poziomie 3 myślę że przestałoby się opłacać sprzedawać, bo konkurencja byłaby za duża. Ale to najwidoczniej ich polityka. Szalenie dziwne, że zamykają się na rynek niemiecki. Przecież to nie jest jakaś straszna filozofia napisać ofertę po niemiecku, zwłaszcza gdy teoretycznie miałoby się zarabiać więcej na tym kliencie.
~sklep
Lepiej sprzedawać we własnym sklepie albo po serwisach ogłoszeń www.ogratis.pl
~be
teraz to na Allegro jest drożej niż w sklepach internetowych i nie przypadkiem nazywają to alledrogo!
~aa
obecnie na allegro nie ma żadnej konkurencji ze sklepami stacjonarnymi, wystarczy porównać ceny. poza tym w razie reklamacji w stacyjkach 0 problemów, a na allegro dodatkowe koszty dla kupującego. Jak ktoś już napisał allegro było dobre kilkanaście lat temu.
~aa
Niemiec nie chce kupować od Polaka i już. To Polak ma kupować od Niemca.
~xyz
Allegro było dobre 15 lat temu :O
~zostatniejchwili
czekamy na Amazon i wojnę o klientów między Amazon i Allegro wyjdzie to na dobre sprzedającym i kupującym
~sknery
myślą że w pazerności nie ma granic a ja sądzę że są i wcześniej czy później skończy się te prawie miliard złotych na czysto wyciągnięte solidarnie od sprzedających i kupujących na allegro

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki