REKLAMA

Allegro podnosi stawki prowizji

2019-08-06 09:24
publikacja
2019-08-06 09:24

Trudno wskazać, które to już podwyżki na Allegro w tym roku. Tym razem serwis ogłoszeniowy postanowił podnieść prowizję w kolejnych kategoriach – Akcesoria samochodowe i Zabawki. Dodatkowo za zgodą kupującego i sprzedającego będzie można usunąć ocenę „Polecam”.

/ Allegro

Zmiany w Allegro od 14 sierpnia

Od 14 sierpnia 2019 r. Allegro podniesie prowizję od sprzedaży. Zmiany będą dotyczyć:

  1. Kategorii Akcesoria samochodowe – Elektronika samochodowa postanowiono wyrównać wysokość prowizji, która obecnie wynosi 9 proc., a w niektórych podkategoriach – 5 proc., ale nie więcej niż 50 zł. Od połowy sierpnia będzie ona wynosić 9 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 15 zł oraz 13,5 zł plus 6 proc. od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Allegro podkreśla, że bez względu na koszt przedmiotu prowizja nie będzie wyższa niż 50 zł.
  2. Kategorii Dywaniki, Pióra wycieraczek, Pokrowce, Żarówki (w ramach akcesoriów samochodowych), gdzie prowizja obecnie wynosi 8  proc., ale nie więcej niż 50 zł. Od 14 sierpnia 2019 roku zamknie się ona w 9 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł i 4,5 zł plus 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
  3. Kategorii Dziecko – Zabawki (z wyjątkiem podkategorii Klocki i Gry) z 10 proc. prowizja wskoczy na poziom 12 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł lub 6 zł plus 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

Dodatkowo Allegro usunie podkategorię dot. uszkodzonych urządzeń w dziale Tablety, która zostanie przeniesiona do Urządzeń (w ramach kat. Tablety). W usuniętej podkategorii obowiązywała stawka 9 proc. prowizji, a w nowej – 4 proc.

Zmianie ulegnie również prowizja od sprzedaży w wyróżnionych ofertach. „We wszystkich kategoriach będzie ona wynosić 50% wartości prowizji od sprzedaży obowiązującej w danej kategorii. Obecnie stawka dodatkowej prowizji od sprzedaży w zależności od kategorii wynosi od 40% do 50% wartości prowizji od sprzedaży” czytamy w komunikacie.

Niekończące się aktualizacje regulaminów Allegro

Tylko w tym roku pisaliśmy już kilkakrotnie o zmianach w polityce Allegro, które najczęściej dotyczyły podniesienia prowizji od sprzedaży.

W styczniu informowaliśmy, że Allegro zmieni prowizję w kategorii Smartfony i telefony komórkowe. I tak, opłata wzrosła w lutym z 4,0 na 4,5 proc.. W lutym natomiast podano informację o obniżeniu prowizji z 8 na 5 proc. w podkategoriach Smakołyki w przypadku karm dla psów i kotów. Natomiast w kategorii Produkty spożywcze prowizja wzrosła z 9 na 10 proc. W maju natomiast w kategorii Meble prowizja wzrosła z 9 na 10 proc. i została określona maksymalna prowizja od sprzedaży, w Akcesoria GSM z 9 proc. na 12 proc. dla przedmiotów o określonej wartości, a w kategoriach odzieżowych wzrosła z 10 na 11 proc.

WS

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
trysil
To są prowizje standardowe, ale Allegro ma program prowizji 0,5% po spełnieniu pewnych warunków.
Przykładowo, VISA i Mastercard za pośrednictwo przy płatności kartą dostają 0,2 - 0,3%, ale wymusiła to Komisja Europejska. Allegro jest monopolistą i też powinni być regulowani.
jes
Dlaczego do allegro nie stosuje się przepisów bodajże antymonopolowych ???
dktorek
Gdyby pewność że dostanę zamówiony towar a nie ceglowke to na allegro bym już nie kupował.
jes
Spróbuj żeby Ci coś zwrócili z programu ochrony kupujących.
syn_kornela
Saltando.pl - pierwsze słyszę
jes
Allegro chce zostać drugim Amazonem. Nie jest to już platforma dla indywidualnych. To błąd bo mogliby mieć taką przewagę nad konkurencją. Ludzie wola wyrzucić rzeczy niż wystawiać na allegro po to tylko by oni zgarnęli prowizję. Co do dużych sprzedawców to dla nich takie prowizję są jeszcze ok ale podejrzewam, że Allegro chce zostać drugim Amazonem. Nie jest to już platforma dla indywidualnych. To błąd bo mogliby mieć taką przewagę nad konkurencją. Ludzie wola wyrzucić rzeczy niż wystawiać na allegro po to tylko by oni zgarnęli prowizję. Co do dużych sprzedawców to dla nich takie prowizję są jeszcze ok ale podejrzewam, że już przekroczyli próg, w którym konkurencji opłaci się wejść i zagrać przeciwko nim.
adaminwest
Wszyscy pisza jakie Allegro niedobre bo podwyzsza prowizje.
Ale za to sprzedajacy ma nieograniczona liczbe klientow bez wydawania wlasnych srodkow na promocje, marketing i reklamy.
Oczywiscie mozna robic dywersyfikacje bez nakladow np. www.saltando.pl ale oprocz Allegro i OLX na którym też jest wysoka sprzedaż to o inne
Wszyscy pisza jakie Allegro niedobre bo podwyzsza prowizje.
Ale za to sprzedajacy ma nieograniczona liczbe klientow bez wydawania wlasnych srodkow na promocje, marketing i reklamy.
Oczywiscie mozna robic dywersyfikacje bez nakladow np. www.saltando.pl ale oprocz Allegro i OLX na którym też jest wysoka sprzedaż to o inne portale ciezko.
jes
To sobie zareklamowałeś serwis, że tak niby niechcący, przypadkiem.
tokio102
Osobiście już dokonałem w tym roku ponad 30 transakcji na allegro (jako kupujacy). Dokonuje transakcji w większości przypadków w kwocie 40-300zl... w większości przypadków cena na allegro to ta sama cena co w sklepie internetowym sprzedawcy A na allegro mam przesyłkę za Free... mając sklep internetowy tezvtrz3ba zapłacić Osobiście już dokonałem w tym roku ponad 30 transakcji na allegro (jako kupujacy). Dokonuje transakcji w większości przypadków w kwocie 40-300zl... w większości przypadków cena na allegro to ta sama cena co w sklepie internetowym sprzedawcy A na allegro mam przesyłkę za Free... mając sklep internetowy tezvtrz3ba zapłacić kilkuprocentowa prowizję (sprzedajacy) choć oczywiście jest sympatycznie niższa niż na allegro....
jes
Dokładnie tak. Dopóki sprzedający będą traktować klientów jak idiotów to niech płacą prowizję allegro. Zawsze sprawdzam w sklepie sprzedawcy i cena potrafi być nawet wyższa, gorsze warunki płatności i droższa wysyłka.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki