Allegro znowu podnosi opłaty i prowizje

2019-01-22 09:53
publikacja
2019-01-22 09:53

Serwis aukcyjny Allegro nie rozpieszcza w ostatnim czasie sprzedawców. Od 1 lutego zapowiedział wprowadzenie kolejnych zmian - pojawi się nowa opłata za wystawienie przedmiotów i podniesienie prowizji w kilku kategoriach. Rozstanie z serwisem również będzie trwało dłużej.

/ Allegro

Allegro - nowe opłaty za wystawienie przedmiotów 

Allegro ustaliło nową stawkę 1,00 zł za wystawienie przedmiotów używanych o wartości powyżej 1000 zł, w kategoriach: Części samochodowe, Części do maszyn, Części do innych pojazdów, Części i akcesoria motocyklowe, Akcesoria samochodowe (z wyłączeniem podkategorii Elektronika samochodowa). Złotówka za wystawienie będzie dotyczyła również wystawiania przedmiotów używanych o wartości powyżej 1000 zł  w kategoriach Antyki i Sztuka, Kolekcje. 

Natomiast w kategoriach Silniki kompletne, Kompletne skrzynie, Mosty, Dyferencjały stawka za wystawienie przedmiotów używanych o wartości powyżej 1000 zł została obniżona z 1,20 zł do 1,00 zł

Wyższe prowizje od sprzedaży 

Prowizja w kategorii Smartfony i telefony komórkowe od 1 lutego 2019 roku wzrośnie z 4,0 na 4,5 proc.

Dodatkowo w kategoriach: Agregaty prądotwórcze, Bruzdownice, Frezarki, Gwoździarki, Lutownice, Mieszarki, Myjki ciśnieniowe, Młotowiertarki, Młoty udarowe, Młoty wyburzeniowe, Odkurzacze piorące, Odkurzacze przemysłowe, Opalarki, Ostrzałki, Pistolety do kleju, Pistolety do pianki, Pistolety do silikonu, Pistolety malarskie, Piły i pilarki, Przecinarki do glazury, Przyrządy miernicze, Radia budowlane, Spawarki, Sprężarki i kompresory, Strugi, Szlifierki i polerki, Urządzenia czyszczące, Wciągarki, Wiertarki, Wiertnice, Wkrętaki, Wkrętarki, Wyrzynarki, Zakrętarki udarowe, Zgrzewarki, Ściski - wysokość prowizji od sprzedaży wzrośnie z 6 proc. do 7 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 100 zł oraz 7 zl + 6 proc. od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. 

Wyższa opłata za ustalenie ceny minimalnej i promowanie Monetami 

Allegro podało również, że od 1 lutego opłata za opcję ceny minimalnej będzie wynosić 10 proc. ceny minimalnej. Obecnie opłata za tę opcję wynosi 5 proc. (nie mniej niż 5 zł i nie więcej niż 50 zł).

Zmieni się również opłata będzie za jedną Monetę. Obecnie opłata za opcję dodatkową w postaci indywidualnego wyróżnienia oferty Monetami wynosi 1 zł za jedną Monetę, od 1 lutego wzrośnie do 1,23 zł. 

Zmiany w prowadzeniu konta przez małżonków i rozwiązania umowy

Nowości będą dotyczyć sposobu rozwiązania umowy z Allegro. "Obecnie rozwiązanie umowy następuje po upływie 30 dni od daty zakończenia ofert, udziału w licytacji lub skorzystania z opcji kup teraz oraz pod warunkiem uregulowania wszelkich należności za usługi świadczone przez Allegro. Od 1 lutego rozwiązanie umowy będzie następować 60 dni od momentu wypowiedzenia umowy. Ponadto, do 7 dni od wypowiedzenia, wszystkie oferty wystawione na koncie Allegro zostaną usunięte" - podaje serwis. 

Allegro zmienia również warunki dopisania danych małżonka. Obecnie jest to możliwe po zakończeniu jednego zakupu na Allegro, od przyszłego miesiąca serwis zniósł ten warunek. 

Ostatnio Allegro nie oszczędza klientów - w listopadzie pisaliśmy o podniesieniu prowizji dodatkowej z 25 do 40 proc. oraz podwyższeniu prowizji w niektórych kategoriach. Wcześniejsze zmiany regulaminu miały miejsce w październiku i w czerwcu - wszystkie dotyczyły podniesienia stawek dla sprzedawców. 

Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro, komentuje wprowadzone zmiany:

"Nasze działania z cennikiem przewidują zarówno podwyżki, jak i obniżki opłat: niedawno zrezygnowaliśmy z opłaty za wystawienie towaru w niemal wszystkich kategoriach, co oznacza, że sprzedawcy nie ponoszą żadnego ryzyka prowadząc sprzedaż na naszej platformie. W naszej polityce cenowej uwzględniamy specyfikę każdej nawet najmniejszej kategorii oraz szerszy kontekst rynkowy a zwłaszcza oczekiwania klientów, bo pamiętajmy, że to oni klikami i zakupami oceniają czy oferta jest wystarczająco atrakcyjna cenowo i czy jest w niej wszystko czego szukają. W każdym jednak przypadku kluczowe jest dla nas, aby nasza polityka cenowa odzwierciedlała realną wartość, którą Allegro oferuje sprzedawcom korzystającym z naszej platformy. W porównaniu do innych kanałów sprzdeaży czy pozyskiwania ruchu w internecie Allegro pozostaje najbardziej efektywnym, pozwalając markom, dystrybutorom i sprzedawcom skutecznie realizować ich własne cele sprzedażowe”. 

WS


Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (24)

dodaj komentarz
karbinadel
Muszą jakoś zarobić na "lokowanie produktu" w każdym polskim serialu
tantael
Czas zakończyć z chciwusami :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
trooper
Amazon zmiecie allegro z powierzchni ziemi po wejściu do Polski.
vlad_palownik
U mnie zmiótł już w 2015 roku...
Moje zakupy na japońskim, brytyjskim i niemieckim Amazonie do zakupów na Alledrogo mają się jak 5000:1 na korzyść Amazona.

Allegro było fajne w tak 2002-2004 roku. Później to już tylko równia pochyła.
atari65xe
Próbowałem ostatnio sprzedać kartę graficzną. Połowa akutalnej ceny sklepowej i nikt nie kupił ... za to dostałem sporo zapytań ile mogę opuścić. To samo na olx. Każdy tylko pyta "ile opuścisz ?". Żenada. Ludzie chyba myślą , że jeśli ktoś sprzedaje jakąś rzecz to nie ma na jedzenie i jest zdesperowany.Próbowałem ostatnio sprzedać kartę graficzną. Połowa akutalnej ceny sklepowej i nikt nie kupił ... za to dostałem sporo zapytań ile mogę opuścić. To samo na olx. Każdy tylko pyta "ile opuścisz ?". Żenada. Ludzie chyba myślą , że jeśli ktoś sprzedaje jakąś rzecz to nie ma na jedzenie i jest zdesperowany. Dziadostwo niesamowite wśród kupujących panuje.
po_co
Tak działa rynek i co w tym złego ?
Wysłanie zapytania nic nie kosztuje, a może przynieść korzyść.

Takie zachowanie jest w pełni zrozumiałe, wkurza mnie jak ktoś umawia się na konkretną kwotę, dochodzi do spotkania i kupujący nagle stwierdza, że brakuje mu 20 zł.
atari65xe odpowiada po_co
Ja rozumiem, że towar jest tyle warty ile ktoś chce za niego dać ale jesli wystawiam na allegro w kup teraz za konkretną kwotę to chyba jest oczywiste , że nie interesuje mnie "co łaska" ani licytacja tylko ta kwota za która wystawiłem. I wysyłanie zapytań "ile opuścisz?" to jest dziadostwo czy to Ja rozumiem, że towar jest tyle warty ile ktoś chce za niego dać ale jesli wystawiam na allegro w kup teraz za konkretną kwotę to chyba jest oczywiste , że nie interesuje mnie "co łaska" ani licytacja tylko ta kwota za która wystawiłem. I wysyłanie zapytań "ile opuścisz?" to jest dziadostwo czy to się komuś podoba czy nie. W sklepie też pytasz kasjera ile opuści na bułkach ?
po_co odpowiada atari65xe
To jest normalna negocjacja, gdyby ktoś chciał nabyć Towar w tej cenie to nie pytał by o obniżenie ceny. Co więcej jest to też informacja (ważna) dla Ciebie bo karta z dnia na dzień traci na wartości i kilka/kilkadziesiąt złotych może nie mieć znaczenia w stosunku do tego co stracisz trzymając ją u siebie dłużej.To jest normalna negocjacja, gdyby ktoś chciał nabyć Towar w tej cenie to nie pytał by o obniżenie ceny. Co więcej jest to też informacja (ważna) dla Ciebie bo karta z dnia na dzień traci na wartości i kilka/kilkadziesiąt złotych może nie mieć znaczenia w stosunku do tego co stracisz trzymając ją u siebie dłużej.

Tak, w sklepie jak najbardziej negocjuje ceny. Co w tym złego ?
Konkurencja jest dzisiaj tak duża, że to klient decyduje u kogo wyda swoje pieniądze. PRL już minął :)
atari65xe odpowiada po_co
Ci którzy najgłośniej krzyczą , że "PRL już minął" nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo tkwią w nim mentalnie...

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki