REKLAMA

81,5 mln euro na tramwaje w Toruniu i Wrocławiu od KE

2017-12-11 12:04
publikacja
2017-12-11 12:04

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że przeznaczy 81,5 mln euro z funduszu spójności na sieci tramwajowe i tabor w Toruniu i Wrocławiu.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

"Inwestycje w ramach polityki spójności usprawnią komunikację miejską w Toruniu i Wrocławiu. Są też przykładem tego, w jaki sposób fundusze UE pomagają nam osiągnąć ogólnounijne cele w zakresie mobilności ekologicznej" - podkreśliła, cytowana w komunikacie KE, komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

W Toruniu dotacja w wysokości prawie 45 mln euro umożliwi zakup pięciu tramwajów, 20 autobusów elektrycznych i hybrydowych, a także renowację starych torów tramwajowych i budowę nowego połączenia tramwajowego z centrum miasta do północnego osiedla JAR.

Inwestycja jest częścią strategii na rzecz transportu publicznego w Toruniu "BiT-City". Prace powinny zostać ukończone do 2021 r.

We Wrocławiu dotacja w wysokości 36,5 mln euro pomoże w zastąpieniu starego taboru tramwajowego flotą 56 nowych energooszczędnych tramwajów. "Inwestycja nie tylko poprawi jakość powietrza i mobilność w mieście, ale sprawi również, że komunikacja miejska stanie się łatwiej dostępna dla osób niepełnosprawnych" - zaznaczyła KE.(PAP)

autor: Krzysztof Strzępka

stk/ gpal/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
Fajnie, ale nie bardzo rozumiem, w jaki sposób zastąpienie starych tramwajów nowymi ma poprawić jakoś powietrza we Wrocławiu. Tramwaje w tym mieście są elektryczne od ponad 100 lat

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki