REKLAMA

71-latek oszukany metodą "na kryptowaluty". Stracił prawie 4 mln zł

2023-12-08 11:59
publikacja
2023-12-08 11:59

Trzy miliony złotych stracił 71-letni mieszkaniec Lublina oszukany metodą "na kryptowaluty"; kiedy usiłował odzyskać pieniądze stracił kolejnych 800 tys. zł - poinformowała w piątek policja.

71-latek oszukany metodą "na kryptowaluty". Stracił prawie 4 mln zł
71-latek oszukany metodą "na kryptowaluty". Stracił prawie 4 mln zł
fot. Parilov / / Shutterstock

Nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie przekazał, że w czwartek 71-latek powiadomił policję o oszustwie. "Mężczyzna oświadczył, że w 2021 r. chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się na ofertę firmy internetowej" – powiedział.

Przedstawiciele firmy namówili mężczyznę do zainwestowania pieniędzy w nową kryptowalutę. "Pokrzywdzony wykonał wszystkie polecenia przestępców i przekazał im ok. 3 mln zł. Wszystko stracił" – dodał.

Poszukując pomocy w odzyskaniu utraconych pieniędzy pokrzywdzony natrafił na kancelarię, która – jak się okazało – również go oszukała.

"Przedstawiciele firmy obiecywali odzyskanie dużych kwot. W pewnym momencie stwierdzili, że mają już do wypłaty ok. 400 tys. dolarów" - podał. By otrzymać pieniądze mężczyzna musiał jednak zapłacić za usługę.

"W ten sposób sprawcy wyłudzili od 71-latka ponad 800 tys. zł. Gdy ten w pewnym momencie odmówił dalszych wpłat, pojawiły się groźby" – wskazał policjant.

Nadkom. Gołębiowski zaapelował o rozwagę przy próbach inwestycji i nieuleganie presji. "Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić policję" – zaznaczył.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ maak/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (19)

dodaj komentarz
lukaszslask
no,a gdyby Rzady nie okradaly spolek ekstrapodatkami tylko wyplacaly dywidendy to by Starszy Pan kupil za 3mln akcji i mial 150-300 tys rocznie z dyw i nie kombinowal z kryptowalutami...
inwestor.pl
71-letni dziad chciał inwestować pieniądze w kryptowaluty zamiast je wydawać. W takim wieku mężczyzna statystycznie pożyje jeszcze 2-3 lata. Do grobu pieniędzy nie weźmiesz.
ironp
Co Ty tam wiesz. Może mu od tego stawał.
159120br
Często pojawia się reklama zachęcająca w inwestowanie w Trader AI. Jest to oszustwo a rozmówcy mają wschodni akcent. Mogą podszywać się pod KNF oraz zachodnie znane firmy brokerskie. Takim adresem jest np.: cfd.xbto.ltd.
stain
Prawnicy świadczący usługi "dla ludności" powinni być w przypadku jakiegokolwiek naruszenia przez nich prawa DOŻYWOTNIO pozbawiani prawa wykonywania zawodu.
To ma być profesja zaufania publicznego, a często okazuje się zwykłą bandyterką.
moja_opinia
niesamowite, typ 71 lat, 4 melony (miał) i jeszcze było mu mało XD
prs
Co w tym "niesamowitego"?..

Gdzie ustawiles swoja poprzeczke - chata, fura?..lol..

Sam widzisz..
piewcateorii
Mieszkaniec Lublina, więc prawdopodobnie wyborca pisu. czyli naiwny łatwowierny, nie ma co żałować.
prs
Tak.. wlasnego lewackiego zlodzieja byloby "szkoda"..
jacekdr64
Ludzie bezrozumni albo głupio pazerni nie powinni mieć pieniędzy.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki