iPhone może zostać terminalem płatniczym

2020-08-03 09:25
publikacja
2020-08-03 09:25
fot. Mateusz Dach / Pexels

W ostatnich dniach doszło do dużej transakcji na rynku start-upów. Jak podaje Bloomberg, Apple kupił Mobeewave za niemal 100 mln USD. Dzięki temu iPhone'y będą mogły stać się już niebawem terminalem płatniczym

Kanadyjski start-up Mobeewave opracował oprogramowanie, które pozwala na przekształcenie smartfonów w terminale płatnicze. Dzięki temu sprzedawca nie musi posiadać oddzielnego urządzenia, a wystarczy jedynie smartfon. Aby dokonać transakcję, wystarczy tylko zbliżyć do niego kartę płatniczą lub inny telefon.  

Pomysł dostrzegł Apple, który zdecydował się na kupno firmy. Potentat technologiczny zapłacił za nią niemal 100 mln USD. Jednocześnie z niemal 100 proc. pewnością można spodziewać się, że firma wdroży tę technologię w swoich telefonach. Wynika to z tego, że niemal wszystkie przejęte przez Apple technologie były później wdrażane w ich urządzeniach. Przykładem może być chociażby Apple Pay czy też Apple Card (w zeszłym roku Apple uruchomiło własną kartę kredytową).

Dzięki przejęciu tej technologii firma ma szanse wyprzedzić swoją konkurencję na rynku płatności bezgotówkowych. Jednocześnie Apple stanie się głównym konkurentem dla Square, który jest obecnie liderem w dostawie oprogramowania płatniczego dla smartfonów i tabletów.

To przejęcie nie jest pierwszym w tym roku. Apple niedawno nabyło aplikację pogodową Dark Sky i firmę NextVR nadającą treści w wirtualnej rzeczywistości. Jednak na tym nie koniec zakupów, bowiem w koszyku amerykańskiego giganta znalazły się także Voysis, Xnor.ai i Inductiv (mają pomóc w rozwoju Siri) oraz Fleetsmith (służący do zarządzania urządzeniami dla przedsiębiorstw).

BG

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wektorwg
Ach te lewackie kraje. Nie to co nasz przemysł...

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki