REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

GDAŃSKZuchwała kradzież biżuterii wartej milion euro. Rusza śledztwo

2023-03-29 13:11
publikacja
2023-03-29 13:11

Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie kradzieży biżuterii wartej milion euro jednemu z wystawców tegorocznych targów biżuterii Amberif w Gdańsku. Klejnoty padły łupem złodzieja, który wybił szybę samochodu zaparkowanego w pobliżu jednej z restauracji w Sopocie.

Zuchwała kradzież biżuterii wartej milion euro. Rusza śledztwo
Zuchwała kradzież biżuterii wartej milion euro. Rusza śledztwo
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, śledztwo zostało wszczęte w środę z art. 279 kk, czyli kradzieży z włamaniem. "Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Pokrzywdzony oszacował straty na milion euro. Na razie wyjaśniamy sprawę. Trwa analiza nagrań z monitoringu. Śledczy biorą pod uwagę wszystkie wersje zdarzenia" - dodała prokurator Wawryniuk.

Do kradzieży miało dojść w weekend w Sopocie, poza centrum miasta na parkingu jednej z restauracji, już po zakończeniu trwających w Gdańsku targów biżuterii Amberif.

Jeden z zagranicznych wystawców zgłosił, że w czasie, gdy jadł kolację w restauracji, ktoś wybił szybę w jego samochodzie i zabrał z niego kilka toreb, w których była biżuteria - m.in. złote naszyjniki wysadzane diamentami i perłami, kolczyki z topazami, szmaragdami i rubinami, wysadzane szafirami, szmaragdami i diamentami pierścienie czy bransolety z rubinami i diamentami. Całość skradzionych precjozów właściciel wycenił na kwotę mniej więcej miliona euro.

To już druga kradzież związana z tegorocznymi targami Amberif. W pierwszym dniu wystawy skradziony został wyceniany na 65 tys. zł naszyjnik z koralowca. (PAP)

autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (7)

dodaj komentarz
dolar36
typowe wyłudzenie, następująca procedura, kontrola skarbowa bo mamy odczynienia podobno z mieniem wielkiej wartości i areszt tymczasowy
inwestor.pl
Też wożę precjoza za milion euro w samochodzie i zostawiam je na parkingu bez nadzoru. Kto tak nie robi niech pierwszy rzuci kamieniem.
forfun
śmierdzi na kilometr.
nawet osoba ze społeczeństwa ufającego ludziom nie zostawia bańki $$$ na siedzeniu i zasuwa na schabowego.
zenonn
Towar ubezpieczony? Kradzież na zlecenie?
jenak
Czyli pozostał prymitywny beton.


Złoto niefizyczne niepewne, fizyczne jak wyżej też. Bitcoiny skręcają w biały dzień. Mamony z depozytu nie wydostaniesz, leci do tego na wartości, też w biały dzień.
"Twardych" walut nadrukowanych w opór.
Szwajcar ledwie dycha, niedługo zaliczy defaulta.
jenak
A pisałam, aż mi rączka przyschła, że wywrócenie stolików.

Zmiana paradygmatów. Czy disruption. Is an opportunity dla macherów.
jkl777
Nawpuszczalo sie brodatych ze wschodu to tak jest. W Warszawie tego badziewia tyle, ze zaczynaja sie lata 90 na ulicach, czyli brud, smrod i zlodziejstwo.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki