Znika marka Statoil. Na jej miejsce stacje Circle K

Już niedługo stacje benzynowe Statoil zmienią się w Polsce w Circle K. Jest to kolejny etap konsolidacji portfela spółek kanadyjskiej firmy Alimentation Couche-Tard. Pilotażowo rebrandowano już stację w Opolu – właściwy proces rozpocznie się za niecały miesiąc w stolicy.

Znika marka Statoil. Na jej miejsce stacje Circle K
Znika marka Statoil. Na jej miejsce stacje Circle K (fot. Krystian Maj / FORUM)

11 maja w Warszawie zostanie oficjalnie rozpoczęty proces rebrandingu marki Statoil w Circle K. Marka stacji benzynowych zmieniła właściciela już 5 lat temu, a zmiana marki na Circle K została zapowiedziana w 2015 r. Według pierwotnych planów za 2-3 lata już nigdzie na świecie nie będzie obecna marka Statoil.

Pierwsza stacja z logo Circle K w Polsce znajduje się już w Opolu. Oznaczenia zmieniono pilotażowo, bo właściwy rebranding rozpocznie się dopiero w połowie maja br. – donosi serwis Wirtualnemedia. Zmiana wynika z przejęcia spółki Statoil Fuel & Retail przez kanadyjską firmę Alimentation Couch-Tard Inc. – ogłoszono w 2015 r., że portfel marek detalicznych będzie konsolidowany i wszystkie (Mac’s, Circle K, Kangaroo Express i Statoil) zostaną objęte jednym globalnym oznakowaniem Circle K.

Statoil jest obecnie piątą największą siecią stacji paliw - liczy 350 obiektów (stacje Statoil i 1-2-3) według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego za 2016 r.

Niedługo podobną zmianę mogą przejść stacje Lukoil, które w Polsce zostały przejęte przez austriacki AMIC Energy Management. Zgodnie z podpisaną umowa obiekty pod marką Lukoil w Polsce, na Litwie i Łotwie zostały wcielone w austriacką spółkę. Przez najbliższe lata mają wciąż funkcjonować pod rosyjską marką, ale niewykluczone, że później zostaną przebrandowane w AMIC Energy, jak miało to miejsce na Ukrainie.

MG

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~jo44

jadę na cyrkiel zatankować .... Ale minie pasi ... Równie dobrze na dupy można by pojechać zatankować na3 Promile ..

! Odpowiedz
2 0 ~as

"za 2-3 lata już nigdzie na świecie nie będzie obecna marka Statoil" - rozumiem, że w Polsce, ale na świecie? Przeciez Statoil nie został kupiony w całości, tylko polska siec stacji. Czyzby norweski Statoil nie pozostawił sobie w ogóle swoich stacji?

! Odpowiedz
1 3 ~jj

stacje zaden interes, wyprzedali wszystkie, nastawiili sie na pompowanie ropy

! Odpowiedz
0 0 ~BOGUM

nORWEGIA PRZECHODZI NA AUTA ELEKTRYCZNE

! Odpowiedz
0 6 ~bolek

Zawsze mnie ciekawiło, kto w ogóle tankuje na Statoil, bo ceny zawsze mają najwyższe wśród wszystkich stacji. Różnica na baku to nawet kilkadziesiąt złotych.

! Odpowiedz
0 3 ~as

pojedx na 1-2-3 to zobaczysz, że maja niskie ceny, nizsze niz Lotos i Orlen.

! Odpowiedz
6 3 ~Adam

Ty pewnie tankujesz na łorlenie,a pózniej bidolisz że silnik sie psuje.

! Odpowiedz
0 4 ~bolek odpowiada ~Adam

Zazwyczaj tankuję na Shell i nie narzekam na silnik, ale nie zmienia to faktu, że paliwo na większości stacji (tych normalnych) i tak pochodzi z jednego źródła, tylko ty pewnie myślisz, że jak przepłacisz, to zatankujesz jakieś "lepsze" paliwo. Poczytaj raporty o jakości paliwa, może cię oświecą i nie będziesz pisał bzdur.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 mhm odpowiada ~bolek

A ja słyszałem, że z dwóch... ;)

! Odpowiedz
0 7 ~baca

I jak teraz powiedzieć? "Zatankowałem na Circle K" ?? Jak to brzmi? Na Statoilu to jeszcze jakoś...

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl