Zebrali w internecie 120 tys. zł na dom

Parze ze Szczecina udało się zgromadzić środki na budowę wymarzonego domu na wodzie. Za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego zebrali o 20 proc. więcej, niż planowali. Akcja trwała 60 dni, a dom ma zostać udostępniony społeczności lokalnej.

Pływający dom od kilku lat był w planach organizatorów przedsięwzięcia. Projektem zajął się Alex Copdevil, hiszpański architekt, który wybudował już taki dom we Wrocławiu i mieszka w nim od 6 lat. Para po zebraniu części środków postanowiła zrealizować swoje marzenie szybciej, dzięki idei finansowania zbiorowego. W niedzielę poinformowali o sukcesie swojej zbiórki na portalu wspieram.to.

Po dwóch miesiącach zbiórki, dzięki 315 wspierającym, udało się zebrać 120 395 zł, choć projekt zakładał wsparcie finansowe w wysokości 100 000 zł. Wybudowany za te pieniądze pierwszy pływający dom w Szczecinie ma być otwarty na mieszkańców miasta. Celem inwestycji jest popularyzacja mieszkania na wodzie, a w dłuższym horyzoncie czasu doprowadzenie do zmian w prawie budowlanym, które jednoznacznie uregulują kwestie budowy takich domów.

Przekonać się o tym, jak mieszka się na wodzie, będą mieli okazję wszyscy zainteresowani – dom ma być dostępny w formie wynajmu. Pomysłodawcy chcą także organizować w nim wydarzenia kulturalne i towarzyskie. 

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Marek

Kibicuje Wam! POWODZENIA!!!

! Odpowiedz
2 0 ~kadi

mieszkanie na wodzie to reumatyzm na stare lata

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~WD40

Eh ci hipisi :)

! Odpowiedz
1 5 ~pio

100 000zł - wydaje mi się jakoś mało, samo wyposażenie przy minimalnych cenach powinno wynieść łazienka z 10k, kuchnia 15-20k - chciałbym tą szalupę zobaczyć

! Odpowiedz
1 7 ~haha

A teraz zrobią zbiórkę na przydomową oczyszczalnie ścieków z tego domku...

! Odpowiedz
1 21 ~misiek

A gdzie ma wylot kanalizacja w takim domu? Prosto do Odry?

! Odpowiedz
11 16 ~2322

głupota nie zna granic...

! Odpowiedz
11 4 ~Kamil

...a twoja ma przedrostek "mega", "giga" lub "tera".

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne