Zandberg: Na początku listopada będzie znana formuła reprezentacji Lewicy Razem w Sejmie

Na początku listopada będzie znana formuła reprezentacji Lewicy Razem w Sejmie - powiedział PAP lider partii Adrian Zandberg. Podkreślił, że w tej sprawie muszą się wypowiedzieć Rada Krajowa, która została zwołana na weekend, a także Zarząd Krajowy, który ma się zebrać w przyszłym tygodniu.

Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który utworzyli SLD, Wiosna i Lewica Razem, zdobył w wyborach do Sejmu 12,56 proc., co przełożyło się na 49 mandatów, w tym 6 dla przedstawicieli Lewicy Razem.

W weekend w Warszawie zbierze się na dwudniowym posiedzeniu Rada Krajowa partii, która - jak przekazał PAP Zandberg - podsumuje wybory parlamentarne. Z kolei na początku tygodnia, najpewniej w poniedziałek, zbierze się w tej sprawie także Zarząd Krajowy Lewicy Razem.

"Będziemy rozmawiali o formule, w jakiej Razem będzie funkcjonowało w przyszłym Sejmie. Trwają rozmowy o możliwych wariantach współpracy. Myślę, że decyzji należy się spodziewać w pierwszych dniach listopada" - powiedział Zandberg.

Wśród innych tematów, którymi zajmą się Rada Krajowa i Zarząd Krajowy Lewicy Razem są także pierwsze projekty ustaw, które parlamentarzyści tego ugrupowania będą składać w Sejmie.

Zarządy Wiosny i SLD zdecydowały już, że chcą tworzyć wspólny klub partii lewicowych, które dostały się do parlamentu.

autor: Grzegorz Bruszewski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 heimir

Nie mogę się doczekać aż zaraz się trójka pokłóci i rozpadnie na trzy partie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil