Zamknęli Megaupload. Początek wojny o "wolny internet"?

Po zamknięciu trzynastej najpopularniejszej na świecie strony internetowej – Megaupload – rozpoczęła się batalia pomiędzy tajemniczą grupą „Anonymous” a rządem Stanów Zjednoczonych oraz korporacjami multimedialnej rozrywki.

Strona została zamknięta, podobnie resztą tak jak jej założyciel i kluczowi pracownicy. Zarzut? Udostępnianie i powielanie treści chronionych prawem autorskim. Jest to historyczne wydarzenie – nigdy wcześniej tak radykalny krok nie został podjęty.

Jeszcze niedawno Megaupload chwalił się, że poprzez ich strony przechodzi 4% całego transferu internetowego. Odczuć to może każdy z nas - funkcjonalny serwis pozwalający na dzielnie się plikami oraz megavideo – od dziś są niedostępne.W odpowiedzi grupa zrzeszająca „obywateli Internetu” dokonała ataku na strony rządowe oraz korporacji multimedialnej rozrywki. „Wojna” trwa, serwisy raz są niedostępne, raz działają, ale w spowolnionym tempie. Anonymous chwalą się swoimi „zdobyczami” na Twitterze (https://twitter.com/AnonDaily) .

Póki co udało im się sparaliżować ruch na Warner Music Group, a także nawet stronę internetową Departamentu Sprawiedliwości. Czy to tylko chwilowe przepychanki, czy może początek wojny o to, jak w przyszłości będzie wyglądać Internet?

MŚ/media
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kill

Nigdy się niczego nie nauczą-Na silę to mogą zrobić kupkę.Dyktat już był i padł.

! Odpowiedz
0 0 ~OweN

Nigdy nie lubiłem rządów USA i dalej wiem dlaczego ich nie lubię to samo można powiedzieć o UE wszystko pod dyktando.

! Odpowiedz
0 0 martin30

Niedobrze się dzieje, zakusy rodem z powieści Orwella są coraz silniejsze. Oby tylko nie stały się rzeczywistością

! Odpowiedz
0 0 ~Pirat Rabarbar

W „Wiadomościach” o 15:00 powiedzieli, że FBI też zostało zaatakowane i to skutecznie – tzn. strona została zablokowana, przynajmniej na jakiś czas.
„Piracenie” nie jest kradzieżą, lecz kopiowaniem – rzecz bliska fotografii. A czy ktoś uwierzy, że fotografowanie i kradzież, to jedno i to samo? W takim przypadku Słońce powinno dawno zniknąć - uwielbiam fotografować zachody i często to robię!
Ahoj, Piraci!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Darek

To wojna z żydowskim NWO.

! Odpowiedz
0 0 ~olo

Co tam się dzieje to dopiero cyrki. I jeszcze miliony na sms-ach od ludzi zbijają.

! Odpowiedz
0 0 ~sprężyny

komuna i POdobne im reżimowe pachoły zrobią wszystko żeby utrzymać aferalny dyktat i zakłamanie. NIE DACIE RADY, GANGSTERZY. NIC WAM PO TYM. NIKT NORMALNY NIE BĘDZIE PŁACIŁ ZA CD 70 ZŁ. koniec tematu.
VICTORY IS OURS AGAIN!

! Odpowiedz
0 0 ~Lawnmower

Zaczyna się wojna o wolny internet. Walczmy o wolność internetu, nie dajmy wprowadzić "komuny" w internet

! Odpowiedz
0 0 ~pepe

nie to zebym był jakis wyjatkowo uczciwy i za wszystkie filmy jakie ogladal placil (inaczej bym byl hipokrytą), ale wydaje mi sie kolego, ze mylisz wolnosc z kradzieżą. Inaczej mówiąc, dlaczego w sklepie nie mogę sobie wziąć czegoś bez płacenia? przecież to ograniczenie mojej wolności. A w internecie kraść już można? Ktoś za wyprodukowanie muzyki, filmu itd poniósł koszty. Wydaje mi się zatem uczciwe, że ktoś chce w takim razie zwrotu zainwestowanych pieniędzy oraz dodatkowo zarobku. A ze internet obecnie jest jednym z głównych mediów do propagowania kultury, dlaczego zatem w internecie ma być za darmo?

No ale to kwestia mentalności i sposobu myslenia. Trudno zmienic przyzwyczajenia z dnia na dzien, a tym bardziej zakceptowac zmiany na gorsze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Krzysiek

Kradzież vs Piractwo

Kradzież -> *puff* -> Obiekt znika
Piractwo -> *puff* -> Obiekt się powiela

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne